Open Hands

Kód: DD1019
Doprodej
Neohodnoceno
Značka: Open Hands
–10 %
Open Hands
350 Kč –10 % 315 Kč
Skladem (>10 ks)
Instrumentálky jazzových legend, které jste mohli slyšet např. na festivalu Colours of Ostrava: baskytara - Abraham Laboriel, klávesy - Greg Mathieson, dechy - Justo Almaria, bicí - Bill Maxwell. Tihle prošedivělí muzikanti natáčeli a koncertovali s Ellou Fitzgeraldovou, Arethou Franklinovou, Chickem Coreou, Herbie Hancockem, Al Jarreauem, Joe Zawinulem, Eltonem Johnem, Cassandrou Wilsonovou, Barbarou Streisandovou, Stevie Wonderem, Herbem Alpertem nebo Michaelem Jacksonem. Když se před nedávnem spojili do kvarteta Open Hands, v New York Times napsali: ldquo;Jasná příprava na nanebevzetí.ldquo;

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jazzové legendy: basista Abraham Laboriel, klávesista Greg Mathieson, dechař Justo Almaria a bubeník Bill Maxwell, které jste je mohli slyšet na festivalu Colours of Ostrava 2010.

Napište si ten nejdelší myslitelný seznam hudebních hvězd a nebojte se vedle jazzu pomyslet na popmusic, blues a country. Pak ho srovnejte s pracovními knížkami Open Hands a nepanikařte: chyba není na vaší straně. Tihle prošedivělí muzikanti, skutečně natáčeli a koncertovali s Ellou Fitzgerald, Arethou Franklin, Chickem Coreou, Herbie Hancockem, Al Jarreauem, Joe Zawinulem, Eltonem Johnem, Cassandrou Wilson, Barbarou Streisand, Stevie Wonderem, Herbem Alpertem nebo Michaelem Jacksonem. A s kolika Grammy a filmovými Oscary se ve své kariéře zapletli? Náklaďák by je neuvezl.

Jeden z největších žijících světových basistů Abraham Laboriel pochází z afro-karibského národa Garifůnů. Narodil se v Mexiku, vystudoval Berklee College of Music, kde mu v roce 2005 udělili čestný doktorát. Založil dvě významné jazzrockové kapely - Koinonia a Friendship a natočil několik desek, na kterých se podílely instrumentální a pěvecké kapacity. Nemohl chybět v The Zawinul Syndicate a současně s jazzmany rozezpívával svou basu pro Paula Simona, Ray Charlese, Madonnu či Chrise Issaka. Zkrátka nepostradatelný chlapík.

Saxofonista, klarinetista a flétnista Justo Almario přišel z Kolumbie a je expert na afro-kubánskou muziku, což vzali v potaz Freddie Hubbard, Charles Mingus i Linda Rondstadt s Jennifer Lopez. Považují si ho rovněž v Hollywoodu a patří k hudebním producentům, u kterých se předpokládá, že z toho kápne Grammy.

Americký klavírista a skladatel Greg Mathieson (1950) nejdříve nahradil Edgara Wintera ve skupině Winter Trash, pak přestoupil k Whiskey a Go Go a doprovázel zpěváka Al Jarreaua. Silnou stopu jako hudebník, skladatel a aranžér zanechal v popmusic: Umberto Tozzi, Helen Reddy, Tina Turner, Christina Aguilera i Olivia Newton-John na něho nedají dodnes dopustit. Natáčel také největší hity pro film Pomáda a soundtrack Půlnočního expresu, klidně si s Jimmy Clifem střihl reggae a jazzové zpívání s Manhattan Transfers.

Bubeník Bill Maxwell z Oklahomy začínal se starými bluesmany a gospelem - s The Winans získal osm Grammy. S přítelem Abrahamem působil v Koinonia, jezdil turné s Cassandrou Wilson, natáčel s T Bone Burnettem, Billy Prestonem a Quincy Jonesem a dlouhá léta byl hudebním šéfem úspěšných televizních show. Odtud si ho vytáhli bratři Coenové, aby jim hudebně načančal jejich filmy; o totéž ho požádali tvůrci filmového životopisu Johnnyho Cashe Walk The Line.

A když se tihle čtyři před nedávnem spojili do kvarteta Open Hands, v New York Times napsali: ldquo;Jasná příprava na nanebevzetí.ldquo;

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Vydavatelsví: Open Hands
Rok Vydání: 2010
EAN: 0094922208026

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: