Historie

Křesťanské hudební vydavatelství ROSA bylo založeno necelý rok po sametové revoluci - v roce 1990. Jeho zakladatelé (Libor Mathauser a Vladimír Mocek) se již před rokem 1989 věnovali aktivně šíření a produkci křesťanské hudby. Název vydavatelství ROSA symbolizuje i tehdejší myšlenku a poslání firmy – zavlažit duchovní poušť, která zde během komunismu vznikla. Na poli hudby to znamená šířit hudbu s křesťanským obsahem, hudbu, hranou věřícími interprety, hudbu, která hovoří o Bohu, o životě víry, která komunikuje evangelium Ježíše Krista.

ROSA se začala věnovat nejen produkci domácích nahrávek (jak vážné tak populární hudby), ale také dovozu ze zahraničí, kde byla křesťanská hudba již léta zavedeným pojmem a v křesťansky orientovaných distribučních sítích bylo možné nalézt obrovskou šíři různých hudebních žánrů.

Postupem času se ROSA jako hudební vydavatelství (a zároveň distribuční firma) začala zabývat i dalšími souvisejícími aktivitami – pořádala křesťanský hudební festival Vox Clamantis, koncerty věřících interpretů a vydávala křesťanský hudební magazín Tón. K produkci hudebních nahrávek přibyly zpěvníky (např. známá řada zpěvníků chval Celým srdcem), knihy a video. Vzhledem k tomu, že velmi narostl nejen počet titulů vydávaných ve vlastní režii, ale i distribuovaných jinými vydavateli, vytvořil tým ROSY novou značku GIMEL jako název pro distribuční síť křesťanské produkce. Gimel je písmeno hebrejské abecedy a významově ho lze přeložit mimo jiné jako velbloud nebo nosič. Gimel je tedy ten, kdo přináší svým zákazníkům kvalitní křesťanskou produkci. V roce 2001 spustilo hudební vydavatelství ROSA jeden z prvních křesťanských internetových obchodů GIMEL.CZ.

Stejně jako na počátku i dnes se vydavatelství ROSA drží své původní vize. Vydáváme zpěvníky, CD, filmy a knihy. Spolupracujeme s celou řadou křesťansky orientovaných vydavatelství a nakladatelství, naše služby nabízíme hudebním skupinám a interpretům, dodáváme zboží do obchodů, distribučních sítí i konkrétních církví a místích společenství.