Open Hands

Open Hands

Open Hands

Jazzové legendy: basista Abraham Laboriel, klávesista Greg Mathieson, dechař Justo Almaria a bubeník Bill Maxwell, které jste je mohli slyšet.. více

CD

vydavatel: Open Hands

kód produktu: DD1019

maloobchodní cena: 350 Kč ušetříte 35 Kč (10%)

315 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
stránky skupiny
Open Hands - Open Hands

Jazzové legendy: basista Abraham Laboriel, klávesista Greg Mathieson, dechař Justo Almaria a bubeník Bill Maxwell, které jste je mohli slyšet na festivalu Colours of Ostrava 2010.

Napište si ten nejdelší myslitelný seznam hudebních hvězd a nebojte se vedle jazzu pomyslet na popmusic, blues a country. Pak ho srovnejte s pracovními knížkami Open Hands a nepanikařte: chyba není na vaší straně. Tihle prošedivělí muzikanti, skutečně natáčeli a koncertovali s Ellou Fitzgerald, Arethou Franklin, Chickem Coreou, Herbie Hancockem, Al Jarreauem, Joe Zawinulem, Eltonem Johnem, Cassandrou Wilson, Barbarou Streisand, Stevie Wonderem, Herbem Alpertem nebo Michaelem Jacksonem. A s kolika Grammy a filmovými Oscary se ve své kariéře zapletli? Náklaďák by je neuvezl.

Jeden z největších žijících světových basistů Abraham Laboriel pochází z afro-karibského národa Garifůnů. Narodil se v Mexiku, vystudoval Berklee College of Music, kde mu v roce 2005 udělili čestný doktorát. Založil dvě významné jazzrockové kapely - Koinonia a Friendship a natočil několik desek, na kterých se podílely instrumentální a pěvecké kapacity. Nemohl chybět v The Zawinul Syndicate a současně s jazzmany rozezpívával svou basu pro Paula Simona, Ray Charlese, Madonnu či Chrise Issaka. Zkrátka nepostradatelný chlapík.

Saxofonista, klarinetista a flétnista Justo Almario přišel z Kolumbie a je expert na afro-kubánskou muziku, což vzali v potaz Freddie Hubbard, Charles Mingus i Linda Rondstadt s Jennifer Lopez. Považují si ho rovněž v Hollywoodu a patří k hudebním producentům, u kterých se předpokládá, že z toho kápne Grammy.

Americký klavírista a skladatel Greg Mathieson (1950) nejdříve nahradil Edgara Wintera ve skupině Winter Trash, pak přestoupil k Whiskey a Go Go a doprovázel zpěváka Al Jarreaua. Silnou stopu jako hudebník, skladatel a aranžér zanechal v popmusic: Umberto Tozzi, Helen Reddy, Tina Turner, Christina Aguilera i Olivia Newton-John na něho nedají dodnes dopustit. Natáčel také největší hity pro film Pomáda a soundtrack Půlnočního expresu, klidně si s Jimmy Clifem střihl reggae a jazzové zpívání s Manhattan Transfers.

Bubeník Bill Maxwell z Oklahomy začínal se starými bluesmany a gospelem – s The Winans získal osm Grammy. S přítelem Abrahamem působil v Koinonia, jezdil turné s Cassandrou Wilson, natáčel s T Bone Burnettem, Billy Prestonem a Quincy Jonesem a dlouhá léta byl hudebním šéfem úspěšných televizních show. Odtud si ho vytáhli bratři Coenové, aby jim hudebně načančal jejich filmy; o totéž ho požádali tvůrci filmového životopisu Johnnyho Cashe Walk The Line.

A když se tihle čtyři před nedávnem spojili do kvarteta Open Hands, v New York Times napsali: “Jasná příprava na nanebevzetí.“

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku