Dopisy blízkým

Kód: DB3060
Doprodej
Neohodnoceno
Značka: Martin Luther
149 Kč
Skladem (>10 ks)
Martin Luther, nejvýznamnější reformátor církve, spolutvůrce německého jazyka a jeden z nejdůležitějších křesťanských teologů, je postavou, jaká nesnadno hledá srovnání. Není však tato jeho velikost spíše drtivá? Není jeho vehemence spíše odstrašující? Jaký to byl vlastně člověk? Jednou z

Detailní informace

Detailní popis produktu

Martin Luther, nejvýznamnější reformátor církve, spolutvůrce německého jazyka a jeden z nejdůležitějších křesťanských teologů, je postavou, jaká nesnadno hledá srovnání. Není však tato jeho velikost spíše drtivá? Není jeho vehemence spíše odstrašující? Jaký to byl vlastně člověk? Jednou z nejpřístupnějších cest, jak najít odpověď, je nahlédnout do jeho dopisů.

Dopisy blízkým jsou stručným výborem z Lutherovy obsáhlé korespondence, který má reformátora představit nejen jako teologa, myslitele či hrdinu, ale především jako člověka. Ukazuje, jaká břemena, těžkosti a nemoci musel přemáhat (někdy i mrzutosti a drsnosti), jak se však stále znovu vracel k radostné naději evangelia, kterou probouzel i v druhých, jak mu nechyběl humor ani citlivost k bližním, jak dobrým uměl být přítelem, oddaným manželem a milujícím otcem a jak své povolání navzdory všemu naplňoval až do konce.

Váz., 176 str., rok vydání: 2017

Tuto knihu ve výhodném balíčku najdete zde.

Recenze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Biblion
Rok Vydání: 2017
Počet stran: 176
Vazba: pevná
EAN: 9788087282335

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: