Žalmy - David a jeho blues (audiokniha)

Kód: DD1172
Neohodnoceno
–10 %
Žalmy - David a jeho blues (audiokniha)
220 Kč –10 % 198 Kč
Skladem (>10 ks)
Audionahrávka přebásněných biblických žalmů představuje vyvrcholení projektu Biblické poezie. Všichni herci, kteří vystupovali na jednotlivých CD, se sejdou právě zde. Výsledkem je mimořádně barvitá interpretace široké škály pocitů, popsaných v žalmech. Jakýmsi kmotrem tohoto žánru je starověký král David. Velká

Detailní informace

Detailní popis produktu

Audionahrávka přebásněných biblických žalmů představuje vyvrcholení projektu Biblické poezie. Všichni herci, kteří vystupovali na jednotlivých CD, se sejdou právě zde. Výsledkem je mimořádně barvitá interpretace široké škály pocitů, popsaných v žalmech.

Jakýmsi kmotrem tohoto žánru je starověký král David. Velká část žalmů je mu připisována a některé přímo souvisí se znánými situacemi z jeho života. Nahrávka představuje výběr nejznámějších textů v přebásnění Daniela Rause, v režii Lukáše Hlavici, s hudbou Huberta Bittmana.

V úvodu (Žalm 1) a závěru (Žalm 150) zaznívá hlas Věry Kubánkové, které v době natáčení bylo 91 let a vydání CD se už nedožila. Pravděpodobně to byla její poslední práce na mikrofon. Vedle ní zde vystupují několika generací: Petr Pelzer, Jan Vlasák, Viktor Preiss, Jaromír Meduna, Taťjana Medvecká, Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, Igor Bareš, Dana Černá, Petr Lněnička, Magdaléna Borová a Matouš Ruml.

Celkový čas: 42 minut

Projekt přebásněné biblické poezie zahrnuje tyto audionahrávky:
Jób - Člověk soudí Boha
Píseň písní - Padesát odstínů lásky
Kazatel - šalamounův grál
Žalmy - David a jeho blues
Přísloví - Moudrost a její hostina

Doplňkové parametry

Kategorie: Audioknihy
Vydavatelsví: Energeia
Rok Vydání: 2017
EAN: 8594184900048

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: