Vypravěč příběhů: C. S. Lewis

Kód: NX0201
Neohodnoceno
–10 %
Vypravěč příběhů: C. S. Lewis
220 Kč –10 % 198 Kč
Skladem (>10 ks)

Vyprávění o životě autora Letopisů Narnie a dalších.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dobrodružství v jiném světě a tajuplné příběhy mladého Clive Staplese Lewise úplně fascinovaly. Už jako malý chlapec vydržel celé hodiny sepisovat příběhy, kde zvířata žila a mluvila jako lidé. Ve škole zažil spoustu trápení, ale vyrostl z něho slavný autor, po celém světě známý jako C. S. Lewis – ačkoliv měl vždycky raději, když se mu říkalo Jack. Důvody, proč si změnil jméno, a myšlenky v pozadí jeho příběhů můžete objevit v tomto životopise jednoho z nejoblíbenějších novodobých spisovatelů.

Nejznámějším Lewisovým dílem pro děti jsou Letopisy Narnie. Pokud je máte rádi, jistě vás zaujme, jak vznikaly a jak každou jejich kapitolu četl a hodnotil J. R. R. Tolkien, který zase četl Lewisovi každou kapitolu Pána prstenů ještě před jeho vydáním. Lewis byl také nadaný autor knih pro dospělé – z někte rých z nich se staly bestsellery – i oblíbeným hostem rozhlasových pořadů. A kdyby to snad nestačilo, působil jako profesor literatury, nejprve na univerzitě v Oxfordu a pak v Cambridgi. I když si svět jeho smrti v roce 1963 skoro nepovšiml, protože téhož dne byl zavražděn John F. Kennedy, C. S. Lewisův vliv prostřednictvím jeho knih přetrvává po celé generace dospělých i dětí.


Populární autor a přednášející DERICK BINGHAM (1946–2010) působil jako pastor a profesor anglické literatury. Kromě dalších knih napsal pro mladé čtenáře také úspěšný životopis o Williamu Wilberforceovi, který bojoval za zrušení otroctví v Británii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historie / Životopisy
Nakladatelství: Didasko
Rok Vydání: 2020
Počet stran: 172
Vazba: brožovaná
EAN: 9788088447542

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: