Už je mi do tance (žalmy)

Už je mi do tance (žalmy)

Deše

DEŠE je název akustické skupiny, inspirované nejen klezmerem, folkem či spirituály. Toto slovo značilo ve slovníku starověkých národů čerstvě vyrašenou zeleň, novou pastvinu a.. více

CD

vydavatel: Rosa Media

kód produktu: RD2528

maloobchodní cena: 250 Kč ušetříte 25 Kč (10%)

225 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Deše - Už je mi do tance (žalmy)

DEŠE je název akustické skupiny, inspirované nejen klezmerem, folkem či spirituály. Toto slovo značilo ve slovníku starověkých národů čerstvě vyrašenou zeleň, novou pastvinu a dokonce i oživující jarní déšť.
Album přináší svěží zpracování patnácti žalmů. To, že nám české slovo žalmy evokuje spíše žal, je omyl. Hebrejské slovo tehilím i řeské psalmoi znamená v podstatě chválení. V žalmech je jistě také slušná dávka nářků, pláče a nenávistného skřípění zubů, ale celkové vyznění sbírky chce být radostné. Žalmy jsou písněmi všech, kdo byli jako kdysi Izrael zachráněni z nějaké nesvobody.

"Kdosi řekl, že původní hudební podoba žalmů, tak jak je hrál a zpíval starý Izrael, se nedochovala proto, aby zůstala po staletí na celém světě lidem možnost uchopit je a hrát a zpívat po svém. Kapela Kláry Jíchové se těchto tisíce let starých - a přesto stále podivuhodně živých - textů zhostila po svém a přispěla nepřeslechnutelně svým barevným kamínkem do mozaiky pěkně rozlehlé hudební mapy s jediným ukazatelem směru cesty, na jejímž začátku i konci je biblický žalm."

Slávek Klecandr (Oboroh)

Klára Jíchová - zpěv, housle, autorka hudby a přebásnění žalmů
Lucie Soljaková - zpěv
Jan Zajíc - zpěv
Filip Korsa - klarinet, sopran sax
Václav Král - kytara
Pavla Koudelková - akordeon
Filip Klinecký – kontrabas, klávesové nástroje

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku