Těžký rok

Kód: NK0244
Neohodnoceno
Značka: Daniel Raus
–9 %
Těžký rok
62 Kč –9 % 56 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Knížka poněkud smutné poezie a poetizované prózy, která je vymyšlena tak, že si ji čtenář sám dopíše. Symbolicky je ponecháno na něm, aby aby svůj „Těžký rok“ osobně dorazil a sám se s ním nějak vypořádal. Všechno začíná básní o komunismu, jež se ukázala jako poměrně předvídavá (je z roku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Knížka poněkud smutné poezie a poetizované prózy, která je vymyšlena tak, že si ji čtenář sám dopíše. Symbolicky je ponecháno na něm, aby aby svůj bdquo;Těžký rokldquo; osobně dorazil a sám se s ním nějak vypořádal. Všechno začíná básní o komunismu, jež se ukázala jako poměrně předvídavá (je z roku 1990):

drak je mrtev
ale tu mrtvolu musí někdo
odklidit
to se pár lidí ještě zapotí
protože drak je těžký a leží na
kusu země
...
Knížka má čtyři vzájemně odlišné části, jako čtyři evangelia, obsahuje experimentální poezii, prozaické texty, básničky o pár slovech, baladu bdquo;zmizení skvrnyldquo;, nebo čínskou bajku, propletenou se skutečným příběhem malé dívky, které zemřel tatínek.

Těžký rok je knížka pro lidi, kteří se chtějí něčeho zbavit, ale nemůžou z toho ven. Je v ní plno zajímavých grafických quot;vynálezůquot; Jula Nagye, který měl na starosti výtvarnou stránku. Nenápadně se v ní zopakuje mlýnek z Větrných mlýnů. Julo Nagy dal ovšem této knize mnoho nových rozměrů.

Rok vydání: 1996, brožovaná, výška: 20,5 cm, šířka: 12,5 cm, 112 stran

Doplňkové parametry

Kategorie: Poezie / Humor
Nakladatelství: Návrat domů
Rok Vydání: 2020
Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
EAN: 8085495678
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: