Skoro modlitby

Kód: DB3383
Neohodnoceno
Značka: Karel Čapek
–10 %
Skoro modlitby
229 Kč –10 % 206 Kč
Skladem (>10 ks)
Karel Čapek mluví mnoha hlasy. Některé se modlí, některé rouhají, některé řeší věci jakoby zcela neduchovní. Některé jsou hlasy postav, některé vypravěčů. Někdy mluví autor mladě bouřlivý, někdy dozrále usazený, někdy tragicky prohloubený blízkým koncem. Z těch hlasů by bylo možné sestavit mnoho knížek. Skoro modlitby jsou sebrány napříč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Karel Čapek mluví mnoha hlasy. Některé se modlí, některé rouhají, některé řeší věci jakoby zcela neduchovní. Některé jsou hlasy postav, některé vypravěčů. Někdy mluví autor mladě bouřlivý, někdy dozrále usazený, někdy tragicky prohloubený blízkým koncem. Z těch hlasů by bylo možné sestavit mnoho knížek. Skoro modlitby jsou sebrány napříč hlasy, žánry i vývojovými etapami tak, aby se s nimi nemodliči mohli modlit a kostelní nechodiči si k nim chodit pro útěchu.

Knihu sestavil a glosoval Martin C. Putna, který se zaobírá duchovními dějinami evropskými i českými, také napříč konfesemi a žánry. Po Karlu VI. Schwarzenbergovi (Torzo díla), Janu Kollárovi (Překlad a výklad Slávy dcery) a Václavu Havlovi (Duchovní portrét v rámu české kultury) došel ke Karlu Čapkovi.

Autorem linorytu na obálce je Magdalena Rutová.

Rok vydání: 2020, pevná vazba, výška: 15,5 cm, šířka: 10,5 cm, 202 stran

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Nakladatelství: Biblion
Rok Vydání: 2020
Počet stran: 202
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: