Šana tova!

Kód: DN0042
Neohodnoceno
390 Kč
Skladem (>10 ks)
Znáte možná slova izraelské hymny, ale zajímají vás třeba pikantnosti ze života jejího autora? Schází vám spolehlivý notový zápis vašich oblíbených chanukových písní nebo si chcete naopak konečně zazpívat letos něco nového? A víte třeba, jaké

Detailní informace

Detailní popis produktu

Znáte možná slova izraelské hymny, ale zajímají vás třeba pikantnosti ze života jejího autora? Schází vám spolehlivý notový zápis vašich oblíbených chanukových písní nebo si chcete naopak konečně zazpívat letos něco nového? A víte třeba, jaké jsou oblíbené izraelské písničky pro svátek Tu bi-švat? To vše (a mnohem víc) teď najdete v novém zpěvníku! Knížka Šana tova! (Dobrý rok) vás netradičním způsobem skrze písně provede všemi svátky židovského roku.

Zpěvník obsahuje více než 40 písniček řazených do kapitol, které odpovídají jednotlivým svátkům. Texty písní jsou pro usnadnění zpěvu přepsány do latinky v notové osnově, která je opatřená akordickými značkami pro doprovod. Samozřejmostí je u každé písně původní hebrejský (vokalizovaný) text s českým překladem. Každá píseň je doplněna komentářem se zajímavostmi o jejím původu a autorech nebo i svátečních tradicích, a celá kniha uvedena kapitolou o židovské hudbě. Dozvíte se tak něco zajímavého o oslavách svátků, židovských tradicích, naučíte se nové písničky a připomenete si slova těch známějších.

Ráchel Polohová se věnuje židovské hudbě profesně i zájmově. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě (hudební obor – hra na klarinet) a obory Judaistika a Religionistika na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Dlouhodobě se zabývá židovskou hudbou a tomuto tématu věnovala také svou absolventskou práci na konzervatoři (Klarinet v klezmerové hudbě) a později i diplomovou práci na univerzitě (Niguny v chasidské tradici), za kterou obdržela „Cenu děkana za nejlepší diplomovou práci“. Tématem židovské hudby se Ráchel Polohová zabývá i nyní jako doktorandka oboru Judaistika na HTF UK. 

 

Vydalo: YOU STORY UP!, 2021.
Rozměry: 210mm x 210mm
Počet stran: 80.
Vazba: Brožovaná.
EAN: 
97880011003319

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zpěvníky
Nakladatelství: Ráchel Polohová
Rok Vydání: 2021
Počet stran: 80
Vazba: brožovaná
EAN: 9788011003319

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: