Sám s Bohem

Kód: DB2912
Neohodnoceno
–9 %
Sám s Bohem
235 Kč –9 % 212 Kč
Skladem (10 ks)
„Snažil jsem se do těchto kázání vtělit své nejhlubší myšlenky, myšlenky téměř umírajícího člověka. A pokud kážu, činím tak výhradně proto, že kázání je nějak obsaženo v mé přirozenosti, podobně jako když slavíci zpívají…“Farář Richard Wurmbrand (1909-2001) byl čtrnáct let

Detailní informace

Detailní popis produktu

bdquo;Snažil jsem se do těchto kázání vtělit své nejhlubší myšlenky, myšlenky téměř umírajícího člověka. A pokud kážu, činím tak výhradně proto, že kázání je nějak obsaženo v mé přirozenosti, podobně jako když slavíci zpívajíhellip;ldquo;

Farář Richard Wurmbrand (1909-2001) byl čtrnáct let vězněn v Rumunsku komunistickým režimem, z toho téměř tři roky strávil v podzemní samotce. Právě zde sestavoval kázání, která následně promlouval ke svému neviditelnému společenství. Jednotlivá kázání se také snažil uchovávat v paměti a proto si je znovu a znovu opakoval, někdy i ve zveršované podobě.

Tyto v češtině dosud nepublikované úvahy jsou ovocem mimořádných okolností, nesmírného strádání a utrpení, kterým autor ve vězení procházel. Je v nich obsažen zvláštní, niterný a výsostně osobitý přístup k biblickému poselství, který může být i pro nás inspirací při kladení otázek a hledání odpovědí o Božích cestách a soudech.

Autor narozený v Rumunsku v židovské rodině se v roce 1967 dostal na Západ, kde se stal bdquo;hlasemldquo; pronásledovaných křesťanů z východního bloku. V češtině vyšly i jeho další knihy: V Božím podzemí, Vítězná víra, Kristus na židovské cestě, Od utrpení k triumfu a Vězeňské zdi kdyby promluvily.

Vázaná, 12 times; 18 cm, 152 stran, rok vydání: 2016.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Stefanos
Rok Vydání: 2016
Počet stran: 152
Vazba: pevná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: