Přísloví krále Šalamouna

Přísloví krále Šalamouna

Steiger Ivan

Ivan Steiger je světově známým karikaturistou, jehož kresby vycházely v mnoha západoevropských a amerických novinách a časopisech. Jen ve Frankfurter.. více

Kniha

vydavatel: Česká biblická společnost

kód produktu: DB3246

maloobchodní cena: 598 Kč ušetříte 60 Kč (10%)

538 Kč včetně DPH

dostupnost: 7 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Přísloví krále ŠalamounaPřísloví krále ŠalamounaPřísloví krále ŠalamounaPřísloví krále Šalamouna
Steiger Ivan - Přísloví krále Šalamouna

Ivan Steiger je světově známým karikaturistou, jehož kresby vycházely v mnoha západoevropských a amerických novinách a časopisech. Jen ve Frankfurter Allgemeine Zeitung mu za 42 let vyšlo více než 9300 kreseb. Jeho kresba pařízku, z něhož raší křehká květina, se po roce 1968 stala ve světě symbolem pro okupované Československo. 

Podle svých slov autor nalezl smysl svého života až v okamžiku, kdy v exilu ztratil schopnost ho vyjadřovat slovy. O svých obrázcích proto říká, že je nekreslí, ale „píše“. Nemají se tedy prohlížet, ale – jako takové malé karikatury – číst a promýšlet. Byla to Bible, zejména pak kniha Přísloví, která se mu stala ideálním zdrojem pro vlastní tvorbu, neboť i přísloví jsou vlastně takové malé slovní karikatury. Se 416 originálními autorovými kreslenými esejemi k jeho oblíbené knize se tak český čtenář může seznámit až v této knize. 

Ivan Steiger se narodil v roce 1939 Praze, absolvoval FAMU, katedru filmové dramaturgie a scénář, po sovětské okupaci 1968 odešel do Mnichova, kde působí dodnes jako autor, filmový režisér a producent, karikaturista a malíř.

Vazba: pevná
Formát: 205 x 235
Počet stran: 244
Rok vydání: 2018
 

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku