Plesejte, noc pominula: Písně Jednoty bratrské z kancionálů 15. až 17. století

Kód: RD1584
Doprodej
Neohodnoceno
–10 %
Plesejte, noc pominula: Písně Jednoty bratrské z kancionálů 15. až 17. století
199 Kč –10 % 179 Kč
Skladem (>10 ks)

Toto album nabízí letmý pohled do písňové tvorby staré Jednoty bratrské tak, jak se nám dochovala v kancionálech převážně 16. století. Téměř čistě vokální úpravy známých písní jsou proloženy krátkými čteními z díla Jana Amose Komenského.

Plesejte, noc pominula, Jezu Kriste, Synu Boží, Studně nepřevážená, Chvála Bohu, nový den teď, Ó, slunce spravedlnosti, Slunce denní, Pánu všichni prozpěvujte, Vítej, Jezukriste, Navštiv nás, Kriste, Kdož by chtěl erbován býti, Voláme z hlubokosti, V sjití tomto, Ve jméno Krista doufáme, Soudce všeho světa, Bože, Otče, Bože všemohúcí, Aj, jak jsou milí tvoji příbytkové, Pane Bože, buď při nás, Ach, smutku můj, Otče náš, Ó, milé dítky, Radujme se vždy společně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto album nabízí letmý pohled do písňové tvorby staré Jednoty bratrské tak, jak se nám dochovala v kancionálech převážně 16. století. Upravovatel většiny písní Milan Uherek se snaží přiblížit původnímu charakteru s dominantním zachováním nápěvu. Petr Eben naopak vytváří na dávné texty Komenského svébytné skladby bohaté melodicky i polyfonně. Pro doplnění představy o dobové hudební produkci jsou zde zastoupeny dvě anonymní polyfonní kompozice utrakvistického původu, zpracovávající chorální melodii. Krátká čtení z díla Jana Amose Komenského, kterými jsou zpěvy prokládány, nám nejen představují dobový teoretický pohled či způsob myšlení, ale jsou zároveň krásnými básněmu v próze. Smyslem této nahrávky je v souvislosti s 550. výročím vzniku Jednoty bratrské poukázat na dávné hodnoty, které prach času neumenšil.

Účinkují: Vokální septeto rodiny Čančíkovy, vokální mužské Trio Profundo, Jaroslav Kabeláč (trombon), Jana Kozlová (flétna), Martin Bukovský (čtení).
Písně: Plesejte, noc pominula, Jezu Kriste, Synu Boží, Studně nepřevážená, Chvála Bohu, nový den teď, Ó, slunce spravedlnosti, Slunce denní, Pánu všichni prozpěvujte, Vítej, Jezukriste, Navštiv nás, Kriste, Kdož by chtěl erbován býti, Voláme z hlubokosti, V sjití tomto, Ve jméno Krista doufáme, Soudce všeho světa, Bože, Otče, Bože všemohúcí, Aj, jak jsou milí tvoji příbytkové, Pane Bože, buď při nás, Ach, smutku můj, Otče náš, Ó, milé dítky, Radujme se vždy společně

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Vydavatelsví: Rosa Media
Rok Vydání: 2007
EAN: 8595083801726

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: