Písničky kluka BomBarďáka

Kód: DD1103
Doprodej
Neohodnoceno
–5 %
Písničky kluka BomBarďáka
299 Kč –5 % 284 Kč
Skladem (1 ks)
Kreslený 3B BomBarďák není žádný zelenáč. Razantně vstoupil do virtuální kapely 3B, aby následně založil kapelu, která nese jeho vlastní jméno. A hned ze tří muzikantů udělal BomBarďáky, kteří natočili vtipné, svěží a rozpustilé album. Kapelu provází od počátku nadsázka a BomBarďácký názor: „Hudba

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kreslený 3B BomBarďák není žádný zelenáč. Razantně vstoupil do virtuální kapely 3B, aby následně založil kapelu, která nese jeho vlastní jméno. A hned ze tří muzikantů udělal BomBarďáky, kteří natočili vtipné, svěží a rozpustilé album. Kapelu provází od počátku nadsázka a BomBarďácký názor: bdquo;Hudba nemá styly, hraj, co je Ti milý.ldquo; A tohoto názoru se kapela důsledně drží a dodává bdquo;Skákej, dokud je ti do skoku.ldquo; Což se při poslechu nahrávky či návštěvě představení stává dost často.

Bombarďák, zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Autor představení i všech textů na albu Jirka Jelínek tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým a Filipem Nebřenským, na jejichž vroubek jde muzika. Muzikanti se rozhodně nenechali ničím omezovat a Michal Dalecký k tomu říká: bdquo;Je to rozpustilý styl stojící na základech bombarďáckého názoru. Etno, ploužák, punk, folk i folklór zní jedině u BomBarďáka.ldquo; Chvilku to vypadalo, že mezi BomBarďákem a členy kapely dojde k rozkolu. bdquo;Nerad se dělí o čokoládu. Mluvím z vlastní zkušenosti,ldquo; stěžuje si Michal Dalecký a Jirka Jelínek dodává: bdquo; Člověk ho nemůže pohlavkovathellip; nepostojíhellip;ldquo;. K završení všeho má BomBarďák od počátku problémy s účastí, jak se svěřuje Filip Nebřenský: bdquo;Nechodí na zkoušky kapely. Ani pozdě, prostě vůbec.ldquo; Ale jak se lidově říká, podium srovná vše.

Z něj už byl jen kousek do nahrávacího studia Indies, kde pod vedením BomBarďáka nahrála kapela sedmnáct skladeb. Do studia povolal BomBarďák jako hosta bubeníka Ondřeje Pečenku, který bubnuje ve většině skladeb. V čem je rozdíl mezi divadelním představením a nahrávkou upřesňuje Filip. bdquo;Jedno jsou písničky o příbězích, druhé příběhy o písničkách.ldquo; Ve studiu pomohla zpěvem ve dvou skladbách Johana Vaňousová a na trombón Ondřej Galuška. Závěrečné dohrávky, mix a mastering proběhl ve studiu Jámor Ondřeje Ježka, který jak je jeho zvykem, BomBarďákovi i pomohl řadou nástrojů. Výsledkem je album, o kterém Filip Nebřenský říká: bdquo;Vycházeli jsme ze známého receptu na dort, který pekli pejsek s kočičkou. Nikdo neví, co do toho přihodil BomBarďák. Snad se z toho nikomu neudělá špatně.ldquo;

Album Písničky kluka BomBarďáka navazuje na úspěšná kompilační alba pro děti a jejich rodiče Bongo BonBoniéra a Bongo BomBarďák. Na rozdíl od těchto dvou kompilací, se ale jedná o album autorské. Díky tomu je daleko vyrovnanější a celou nahrávkou se vine nadhled a vtip autorů s citem pro pointu a dětský pohled na svět.

Booklet obsahuje volnou vstupenku do rodinného zábavního parku v hodnotě 159,- Kč. Lze si vybrat Bongo (www.bongobrno.cz) nebo Galaxie Zlín (www.galaxiezlin.cz/akce).

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Vydavatelsví: Indies
Rok Vydání: 2013
EAN: 8595026652828

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: