Píseň písní Tisíc barev lásky

Kód: NX0131
Neohodnoceno
Značka: Daniel Raus
275 Kč
Skladem (9 ks)

Píseň písní představuje jeden z nejznámějších textů starověké poezie. Je o lásce, která prochází mnoha obavami a řadou úskalí, všechny nástrahy ale překoná, protože je plná optimismu a naděje. Láska totiž mění životní pocit člověka, stává se středobodem jeho bytí, plní smyslem i zdánlivé banality. Svět je krásný ve chvíli, kdy se naplní láskou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní, zvaná Píseň šalamounova. Její verše přesahují hranice poetiky a v dějinách se staly útěchou a povzbuzením pro lidi v těžkých situacích. Pro ty, kdo naopak prožívají radost a životní štěstí, byla vždy inspirací či jakýmsi ukazatelem cesty.
Mnohokrát byly a jsou v milostných obrazech Písně spatřovány přenesené duchovní významy. Počátky této knihy sahají tisíce let do minulosti, a přitom v ní zůstávají hojivé účinky na duši postmoderního člověka, vystaveného bezpočtu stresových situací. Ideál čisté a upřímné lásky, vyjadřovaný postavami Písně písní, se ani po staletích nemění a může být osvěžením i lékem pro vztahy, stoupající na prosluněný vrchol nebo naopak klesající do temných údolí.
Stejně jako kdysi se tak může stát nakažlivý optimismus této knihy nenápadným společníkem současného člověka.

Rok vydání: 2017, pevná, výška: 19,5 cm, šířka: 15,5 cm, 140 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: