Píseň písní - Padesát odstínů lásky (audiokniha)

Kód: DD1162
Neohodnoceno
–10 %
Píseň písní - Padesát odstínů lásky (audiokniha)
220 Kč –10 % 198 Kč
Skladem (>10 ks)
Láska prochází generacemi, v každém věku řekvapuje silou a půvabem, všechny fáze života naplňuje zvláštní dynamikou. Právě to zvýraznil režisérLukáš Hlavica v nahrávce, kterou držíte v ruce, Čtyři dvojice herců reprezentují různá období života, jejich projevy se ale od začátku do konce slévají ve společnou ódu na

Detailní informace

Detailní popis produktu

Láska prochází generacemi, v každém věku řekvapuje silou a půvabem, všechny fáze života naplňuje zvláštní dynamikou. Právě to zvýraznil režisér Lukáš Hlavica v nahrávce, kterou držíte v ruce, Čtyři dvojice herců reprezentují různá období života, jejich projevy se ale od začátku do konce slévají ve společnou ódu na lásku.
Jednotlivé obrazy jako by zdůrazňovaly paradox, který je cítiti mezi řádky od první do poslední chvíle: Láska je zadarmo, ale má cenu nade vše. Je to ta nejkřehčí rostlinka pod sluncem, ale skrývá v sobě ohromnou sílu. Nelze ji vynutit, ale ona sama přihcází jako vítr, kdy se jí zachce.
Biblický text Písně písní se často označuje jako Velepíseň lásky. V přebásnění Daniela Rause ožívá krása jejího poetického vrstvení obrazů, hudba Huberta Bittmana zvýrazňuje sílu emocí, jež tento starodávný text obsahuje.

Podobně jako na předchozím CD bdquo;Jób - Člověk soudí Bohaldquo;, i v Písni písní vystupují známí čeští herci: Věra Kubánková, Petr Pelzer, Taťjana Medvecká, Viktor Preiss, Dana Černá, Petr Lněnička, Magdaléna Borová a Matouš Ruml. Na setkání v Jilské ulici zaznělo kromě jiného připomenutí nejstarší účastnice projektu, Evy Kubánkové, která zemřela šest týdnů před vydáním CD ve věku 91 let. Nahrávky biblické poezie jsou pravděpodobně jejím posledním vystoupením za mikrofonem.

Celkový čas: 55 minut

Projekt přebásněné biblické poezie zahrnuje tyto audionahrávky:
Jób - Člověk soudí Boha
Píseň písní - Padesát odstínů lásky
Kazatel - šalamounův grál
Žalmy - David a jeho blues
Přísloví - Moudrost a její hostina

Doplňkové parametry

Kategorie: Audioknihy
Vydavatelsví: Energeia
Rok Vydání: 2016
EAN: 8594184900024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: