Pět anglických reformátorů

Kód: DB2744
Neohodnoceno
Značka: J. C. Ryle
–10 %
Pět anglických reformátorů
169 Kč –10 % 152 Kč
Skladem (>10 ks)
Jen málokterá slova mučedníků jsou působivější než slova biskupa Hugha Latimera k Dr. Nicholasi Ridleymu:Buď dobré mysli, mistře Ridley, a chovej se jako muž. Dnešního dne zapálíme z Boží milosti v Anglii takovou svíci, která, věřím, nikdy neuhasne. Proč však byli takoví lidé upáleni na hranici? Jaká byla ona velká

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jen málokterá slova mučedníků jsou působivější než slova biskupa Hugha Latimera k Dr. Nicholasi Ridleymu:
Buď dobré mysli, mistře Ridley, a chovej se jako muž. Dnešního dne zapálíme z Boží milosti v Anglii takovou svíci, která, věřím, nikdy neuhasne.

Proč však byli takoví lidé upáleni na hranici? Jaká byla ona velká přesvědčení, pro která žili a byli pro ně připraveni položit život? Díky čemu byl jejich život a svědectví pro Kristovo evangelium tak mocné? Sdílejí dnešní křesťané jejich stanoviska nebo jejich věrnost?

Právě vzrůstající přesvědčení, že mrtví mučedníci mohou stále hovořit k církvi, vedlo biskupa J. C. Ryla, aby v minulém století sepsal tyto výrazné životopisy pěti anglických reformátorů. Společně s analýzou důvodů, které vedly k jejich mučednictví, poukazuje na nejdůležitější rysy jejich křesťanského života. Takoví muži mohou i dnešním křesťanům posloužit jako příklad, varování a výzva. Po přečtení těchto životních příběhů si čtenáři jistě budou přát zakoušet ve svém životě podobnou víru v Kristovu moc a budou se za ni chtít modlit.

Brož., 146 str., rok vydání: 2013

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Didasko
Rok Vydání: 2013
Počet stran: 146
Vazba: brožovaná
EAN: 9788087587102

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: