Na cestě k vlídnosti

Kód: RD2070
Doprodej
Neohodnoceno
–10 %
Na cestě k vlídnosti
269 Kč –10 % 242 Kč
Skladem (>10 ks)

Profilové album výrazného představitele mladší generace autorů soudobé vážné hudby.

Ondřej štochl (nar. 1975) studoval na Pražské konzervatoři hru na violu a skladbu. Ve studiu kompozice pokračoval na hudební fakultě pražské AMU ve třídě prof. Marka Kopelenta. Ondřej štochl založil skladatelské sdružení a komorní soubor Konvergence, jehož je uměleckým vedoucím a hráčem na violu. S tímto souborem vystoupil mj. na festivalech Pražské jaro, Mélos - étos Bratislava, Unerhörte Musik Berlin, Pražské premiéry, Expozice nové hudby Brno. Jako skladatel se účastnil rovněž ISCM World music days 2007 v Hong-Kongu jako zástupce České republiky. Jeho skladby jsou pravidelně prováděny na domácí scéně i v zahraničí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profilové album výrazného představitele mladší generace autorů soudobé vážné hudby.

Ondřej štochl (nar. 1975 v Praze) studoval na Pražské konzervatoři hru na violu (1989 - 1995) a skladbu (1992 - 1996). Ve studiu kompozice pokračoval na hudební fakultě pražské AMU ve třídě prof. Marka Kopelenta (1997-2003). Během studia se účastnil různých skladatelských kurzů - jeho lektory byli např. Zygmunt Krauze, Paul Méfano, Vinko Globokar, Osvaldas Balakauskas nebo Guy Reibel. Zároveň získával četné zkušenosti na poli interpretace soudobé hudby a vyvinul svůj nezaměnitelný rukopis. Ondřej štochl založil skladatelské sdružení a komorní soubor Konvergence, jehož je uměleckým vedoucím a hráčem na violu. S tímto souborem vystoupil mj. na festivalech Pražské jaro, Mélos - étos Bratislava, Unerhörte Musik Berlin, Pražské premiéry, Expozice nové hudby Brno. Jako skladatel se účastnil rovněž ISCM World music days 2007 v Hong-Kongu jako zástupce České republiky. Jeho skladby jsou pravidelně prováděny na domácí scéně i v zahraničí.

CD obsahuje skladby:

  1. Tetralog: Petr Nouzovský - cello, Ondřej Urban - live electronic
  2. úniky k radosti: ensemble Konvergence (diriguje Jan Svejkovský), Kristýna Valoušková - soprán, Rudolf Kvíz - recitace
  3. Kaligramy: ensemble Konvergence
  4. Idée fixe: ensemble Prague Modern
  5. ...okamžik předtím: Viktor Mazáček - housle, Eva Hutyrová - klavír

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Vydavatelsví: Rosa Media
Rok Vydání: 2011
EAN: 8595083802075

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: