Kristova vůně

Kristova vůně

Tomáš Korčák

V této zvláštní době otřesů potřebujeme nalézt pevný bod stability pro náš život. Prorok Izajáš o tomto bodu jasně píše:.. více

Kniha

vydavatel: Juda

kód produktu: DB3473

maloobchodní cena: 249 Kč ušetříte 12 Kč (5%)

237 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Tomáš Korčák - Kristova vůně

V této zvláštní době otřesů potřebujeme nalézt pevný bod stability pro náš život. Prorok Izajáš o tomto bodu jasně píše: Mysl upevněnou v tobě budeš střežit dokonalým pokojem, protože tobě důvěřuje. Důvěřujte Hospodinu až navěky, protože v Hospodinu, v Hospodinu je skála věků. (26,3-4) Je to Bůh, který se nám dává poznat v Ježíši Kristu. Skrze každodenní důvěru v něho můžeme pevně procházet jakýmikoli nepříznivými okolnostmi.

 

Důvěra vychází z důvěrného vztahu s milující a milovanou osobou. Cílem našeho života je zralá láska k Bohu a bližním a naplnění našeho od Boha daného určení. Správné poučky, principy a zásady jsou dobré, ale uschopnění žít podle Božího obrazu je možné jedině skrze vroucí lásku k Bohu. Tato kniha je rozdělena do deseti našich vyznání Pánu:

Naslouchám Ti!
Miluji Tě!
Důvěřuji Ti!
Vydávám se Ti!
Uctívám Tě!
Chci Tě více znát!
Chci se Ti více podobat!
Potřebuji Tě!
Následuji Tě!
Očekávám na Tebe!
Jedním z hlavních vzorů, kterým se v této knize zabýváme, je Marie - sestra Marty a Lazara. Ukážeme si na určitý vývoj jejího důvěrného vztahu s Kristem, který vyústil v hluboké uctívání u jeho nohou. Marie vzala libru velmi drahého pravého nardového oleje, pomazala Ježíšovi nohy a otřela mu je svými vlasy; dům se naplnil vůní toho oleje. (Jan 12,3) Dům je zde obrazem celé rodiny a bližních, se kterými se setkáváme. Olej je obrazem Ducha svatého. Vůně ukazuje na něco důvěrného, co jde až za náš rozum a co nás obklopuje. Vůně se nedá uchopit, podobně jako důvěrný láskyplný vztah, který musíme stále čerstvě hledat a rozvíjet. Líbezná vůně pak vychází z našeho života a přináší ovoce. To je i naše životní cesta.

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku