Jób Člověk soudí Boha

Kód: NX0128
Neohodnoceno
Značka: Daniel Raus
275 Kč
Skladem (3 ks)

Jedním z největších paradoxů života je utrpení. Představuje nejsilnější námitku vůči Bohu a současně nejčastější důvod hledání Boha. Kniha Jób vystihuje dokonale tento protimluv. Je o člověku, kterého postihne naprosto nepochopitelná bolest, což ho vede k naléhavému hledání Boha, a současně k fatálnímu zápasu s ním.

Přebásnění starodávného textu nabízí kompaktní verzi, která umocňuje spád celého dění, zvýrazňuje souvislost jednotlivých částí, ale především oživuje debatu postiženého Jóba s trojicí jeho přátel. Oproti audionahrávce Jóba uvádí kniha delší verzi přebásnění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč? Přesně o těchto okamžicích je biblická kniha Jób. Hlavní hrdina ztělesňuje nejhorší katastrofy, jež mohou lidskou bytost postihnout. Starověký text hledá jejich smysl, dává je do nebeského a pozemského kontextu. Nad epickým príběhem probíhá debata, během níž postupně padají všechna tabu.

Přebásnění Daniela Rause zvýrazňuje hloubku konfliktů, charakter postav a spád celého deje. Ukazuje, jak živé a současné jsou otázky hlavních aktérů. A především, oprašuje krásu poetického textu, který ožívá v překvapivých odstínech a nabývá sílu, jakou kdysi zřejmě působil na starověké posluchače nebo diváky. Kniha obsahuje samotné přebásnění a za ním přemítání autora nad zjevnými a skrytými významy tohoto obdivuhodného příběhu.

Rok vydání: 2016, pevná, výška: 19,5 cm, šířka: 15,5 cm, 152 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: