Jób - Člověk soudí Boha (audiokniha)

Kód: DD1155
Neohodnoceno
–10 %
Jób - Člověk soudí Boha (audiokniha)
220 Kč –10 % 198 Kč
Skladem (>10 ks)
Biblická kniha v přebásnění Daniela RausePřední čeští herci interpretují biblický text v přebásnění Daniela Rause, režii má Lukáš Hlavica, autorem hudby je Hubert Bittman (držitel Grammy Award). Starodávný text v nové úpravě neobyčejně ožívá. Jóbův příběh na posluchače zapůsobí

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biblická kniha v přebásnění Daniela Rause

Přední čeští herci interpretují biblický text v přebásnění Daniela Rause, režii má Lukáš Hlavica, autorem hudby je Hubert Bittman (držitel Grammy Award).

Starodávný text v nové úpravě neobyčejně ožívá. Jóbův příběh na posluchače zapůsobí dramatickým spádem, naléhavostí životních otázek i krásou obrazů a poetiky. Nahrávka nabízí zážitek, který se posluchači trvale vpíše do paměti.

Když existuje Bůh, proč nevinní trpí? Tak se ptá biblický Jób, stižený těžkými ranami.
Jeho otázky jsou krutě současné a starobylý příběh ožívá v moderním pojetí, opřeném o text Daniela Rause. Proti sobě stojí Ivan Trojan jako Jób a Viktor Preiss jako Bůh.

Spolu s Ivanem Trojanem a Viktorem Preissem ztvárnili jednotlivé postavy Jan Vlasák, Petr Pelzer, Igor Bareš, Dana Černá, Matouš Ruml a Lukáš Hlavica.

Když se člověk začne zabývat biblickou poezií, zamiluje se do ní. Je to můj případ, je to i případ všech lidí, kteří na tomto projektu pracovali. Věřím, že to bude i případ každého, kdo si tuto nahrávku pustí. Hledání odpovědi na otázku bolesti může být cesta nečekaných překvapení...
Daniel Raus

Člověk čte Jóbův příběh a ptá se: Je Bůh tak krutý, lhostejný, nepochopitelný, vzdálený... je Bůh? A volá spolu s Jóbem: Jsi-li, Bože, proč ničíš svoje dílo?! Otázky... stále stejné, naléhavé otázky, už po tisíce let...
Lukáš Hlavica

Práce na tomto projektu pro mě znamená velkou čest. V neposlední řadě také obrovské připomenutí nutnosti stálého hledání vlastní cesty víry.
Hubert Bittman

Déla: 55 minut

Projekt přebásněné biblické poezie zahrnuje tyto audionahrávky:
Jób - Člověk soudí Boha
Píseň písní - Padesát odstínů lásky
Kazatel - šalamounův grál
Žalmy - David a jeho blues
Přísloví - Moudrost a její hostina

Doplňkové parametry

Kategorie: Audioknihy
Vydavatelsví: Energeia
Rok Vydání: 2016
EAN: 8595026641341

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: