Ježíš Kristus – úvod do christologie

Kód: NX0212
Neohodnoceno
190 Kč
Skladem (9 ks)

Srozumitelné shrnutí biblického učení o Ježíši Kristu. Užitečná publikace pro účely evangelizace a učednictví nových věřících.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokázali byste vysvětlit christologii, kdyby vás o to někdo požádal?

Křesťané v průběhu staletí usilovně hájili osobu a dílo Ježíše Krista. Jej samoného i to, co vykonal, oprávněně vidí jako nezbytnou součást našeho spasení. Máme-li tomuto tématu porozumět, musíme znát Kristovu osobu; nejen to, co vykonal (jeho dílo), ale i to, kým je (jeho osobu). Zde poznáváme Božího Syna, který je opravdu Bohem, a ne pouze nějakým „supermanem“. Přišel shůry a stal se plně člověkem, který měl lidské tělo a duši. To, že byl Bohem, mu umožnilo zaplatit dluh za náš hřích, a to, že byl člověkem, mu umožnilo postavit se na místo lidí v otázce hříchu. Tato kniha pojmy srozumitelnými i pro laiky vysvětlí vzájemné propojení díla a osoby Ježíše Krista a rozptýlí jakékoli případné nesprávné představy.

„Mark Jones nám tímto stručným úvodem k nauce o Kristu dobře posloužil. Jeho kniha je biblická, jasná a zakořeněná v historické reformované teologii.“ (- JOEL R. BEEKE, prezident, Puritan Reformed Theological Seminary, Grand Rapids, Michigan)

„Kdo je Ježíš Kristus? Naše odpověď na tuto otázku rozhodne o naší věčnosti. To, čemu o Ježíši věříme, je pro naši víru v Ježíše zásadní. Dr. Mark Jones v této knize pomáhá jednoduchým a srozumitelným způsobem odpovědět na těžké otázky týkající se osoby a díla Ježíše Krista. Tato kniha je vynikajícím nástrojem pro evangelizaci a učednictví a je velmi potřebným zdrojem informací pro nové věřící, laiky i pastory.“ (- BURK PARSONS, kazatel, Saint Andrew’s Chapel, Sanford, Florida. Editor časopisu Tabletalk)


MARK JONES je kazatelem sboru Faith Reformed Presbyterian Church (PCA) v kanadském Vancouveru. Přispívá také do blogu www.meetthepuritans.com a s manželkou Barbarou mají čtyři děti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: