Jeroným Pražský

Kód: NX0208
Neohodnoceno
Značka: Jan Herben
–10 %
Jeroným Pražský
220 Kč –10 % 198 Kč
Skladem (8 ks)

Život, utrpení a význam výrazné české osobnosti, současníka a spolumučedníka Jana Husa. Napsáno v jazyce 21. století.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filozof, teolog, učenec, buřič a dobrodruh – tak lze ve zkratce popsat jednu z nejpozoruhodnějších osobností českých dějin.

Jeroným Pražský (1377/78–1416) byl skutečně mužem mnoha talentů i tváří. Kromě mimořádné vzdělanosti a výřečnosti se vyznačoval také svéhlavostí a neohrožeností. Získal si tak mnoho příznivců, ale současně si nadělal spoustu nepřátel. Jeho život nakonec vyhasl na kostnické hranici stejně jako život jeho přítele Jana Husa. Kdo vlastně byl tento muž? Za co bojoval? Jaký odkaz po sobě zanechal? Nahlédněte do života člověka, jehož myšlenky hýbaly celou tehdejší Evropou. V moderní češtině 21. století.


JAN HERBEN (1857–1936) byl novinář, spisovatel, historik a politik. Bývá řazen mezi představitele venkovského realismu. Pracoval v redakci Národních listů a později Lidových novin. Založil časopis Čas, ve kterém mimo jiné vyšla některá díla Petra Bezruče a Jana Karafiáta. Sepsal rovněž několik historických prací, které pojednávají o významných osobnostech českých dějin. Kniha, kterou držíte v ruce, je jednou z nich.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historie / Životopisy
Nakladatelství: Didasko
Rok Vydání: 2022
Počet stran: 107
Vazba: brožovaná
EAN: 9788088447528

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: