J.R.R.Tolkien - Životopis Pána příběhů

Kód: DB2854
Neohodnoceno
Značka: Colin Duriez
–10 %
J.R.R.Tolkien - Životopis Pána příběhů
198 Kč –10 % 178 Kč
Skladem (6 ks)
Bohatá fantazie J. R. R. Tolkiena upoutala pozornost milionů čtenářů dávno před tím, než byla do kin po celém světě uvedena úspěšná filmová podoba Pána prstenů. Kdo byl ten muž, který si vysnil dokonalý jazykový systém a do detailů propracovaný svět Středozemě?Tolkien se v osobním životě musel dlouhá léta potýkat s mnoha těžkostmi: byl sirotek, byl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bohatá fantazie J. R. R. Tolkiena upoutala pozornost milionů čtenářů dávno před tím, než byla do kin po celém světě uvedena úspěšná filmová podoba Pána prstenů. Kdo byl ten muž, který si vysnil dokonalý jazykový systém a do detailů propracovaný svět Středozemě?Tolkien se v osobním životě musel dlouhá léta potýkat s mnoha těžkostmi: byl sirotek, byl chudý, kvůli svému poručníkovi se tři roky nesměl stýkat se svou budoucí ženou, prošel hrůzami první světové války. Tento vynikající akademik se ve volném čase přes padesát let věnoval vymýšlení jazyků, dějin, národů a místopisu Středozemě. Pro svůj svět vytvořil mytologii, kterou čerpal ze své hluboké znalosti raných severoevropských kultur.
J. R. R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost.
J. R. R. Tolkien ovlivnil nejen celé generace autorů fantasy literatury (mezi nejznámější patří např. Terry Pratchett: úžasná Zeměplocha, J. K. Rowlingová: Harry Potter a G. R. R. Martin: Píseň ledu a ohně), měl však i mimořádný vliv na svého celoživotního přítele a významného křesťanského autora C. S. Lewise, na jehož cestě k znovunalezení křesťanství hrál významnou roli.
Colin Duriez je autorem řady publikací o J. R. R. Tolkienovi a C. S. Lewisovi, o jejich přátelství a literární skupině Inklingů. Jeho příspěvky se objevily v několika předních referenčních dílech včetně The Tolkien Encyclopedia. Vystoupil rovněž jako komentátor na DVD s filmem Pán prstenů Petera Jacksona a v pořadu BBC The Worlds of Fantasy.
Propojené osudy obou spisovatelů sleduje Colin Duriez také v knize Fenomén C. S. Lewis - životopis zkušeného letopisce.

Váz., 256 str., rok vydání: 2015

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Česká biblická společnost
Rok Vydání: 2015
Počet stran: 256
Vazba: pevná
EAN: 9788087287712

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: