Homilie: zdravé tělo v kómatu

Kód: DB2486
Neohodnoceno
–4 %
Homilie: zdravé tělo v kómatu
247 Kč –4 % 235 Kč
Skladem (7 ks)
Pro srdce, duši i mysl Divadelní režisér vyhledává témata, ke kterým by uměl něco dodat. Hledá v příbězích z minulosti, naslouchá přítomnosti a vnímá náhody. Hledá a hledá a obyčejně nachází, až když už to vzdá, až když hledat přestane. Asi v takovém smyslu jsem se setkal s Danielem Pastirčákem. Jeho

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro srdce, duši i mysl
Divadelní režisér vyhledává témata, ke kterým by uměl něco dodat. Hledá v příbězích z minulosti, naslouchá přítomnosti a vnímá náhody. Hledá a hledá a obyčejně nachází, až když už to vzdá, až když hledat přestane. Asi v takovém smyslu jsem se setkal s Danielem Pastirčákem. Jeho hluboký a nefalšovaný obdiv k T. S. Eliotovi mě strhl. Opravdu jsem do té doby nevěděl, že autor Pustiny napsal i několik divadelních her. Daniel mi vyprávěl stručně jejich obsahy a usoudil, že příběh Cocktail Party by mohl rezonovat i dnes. Na Slovensku by to bylo poprvé. Byl jsem šťastný, že jsme se setkali a pro naše diváky se objevil nový pramen.
Daniel se pustil do překladu a my v Astorke do přípravy budoucí inscenace. Při rozboru textu jsme často volali Daniela na pomoc. Myslím, že musel velmi trpět, když poslouchal naše obavy, že divák Eliotovým metaforám a podobenstvím nebude rozumět. Říkal, že kdyby takhle přemýšlel on, nemohl by v kostele vůbec kázat.
Nejbližší neděli jsem se vypravil do chrámu Církve bratrské. Byl jsem překvapený. Velmi překvapený. Daniel nás během výkladu Písma nepozorovaně převedl z dávných dob jakoby skrze zázračné dveře do současnosti a my jsme biblickou situaci pocítili jako bytostně svou. Nejprve zaujal naši mysl, nabídl názory vědy a filozofie, přidal i čistý pohled dětí ze školního hřiště a nakonec obrazy ze zahrad umění rozezvučel i naši představivost a nadvědomí. Takto zamyšlené a zasněné nás nepozorovaně vložil do Boží dlaně. Během celé homilie mu na tváři zářil šibalský úsměv. Všechno to bylo a stále je tak překvapivé.
(Juraj Nvota)

Váz., 194 str., rok vydání 2010

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Calder
Rok Vydání: 2010
Počet stran: 194
Vazba: pevná
EAN: 9788097053147

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: