Formování spirituality v listu Římanům

Kód: NK0344
Neohodnoceno
Značka: Jiří Beneš
290 Kč –10 % 261 Kč
Skladem (10 ks)

Tato publikace je dílem známého a uznávaného starozákoníka doc. Mgr. Jirího Beneše, Th.D., vedoucího katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, autora několika zajímavých a podnětných knih z oblasti Starého zákona. Primární zájem autora je v rovině spirituální, co Boží slovo říká mně teď a tady, do mého osobního života a do života společnosti. Navazuje tak na starou exegetickou tradici — hledání duchovního smyslu (významu).

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Benešove osobitém výkladu Pavlova listu Římanům biblické verše ožívají, jiskří, stávají se aktuálním oslovením, zdrojem inspirace a naléhavou výzvou pro člověka dvacátého prvního století. Benešův odvážný nápad sledovat v klasickém textu apoštola Pavla velmi moderní téma spirituality přinesl hojné a vzácné plody. Tato kniha je pozváním, kdo jej přijme, nezůstane stejný, jaký byl dřív.

prof. Pavel Hošek, Ph.D.

Benešova kniha je tedy inspirativním připomenutím často nezdůrazňovaných rovin výkladu Písma a jejím záměrem je přispět k prohlubování naší spirituality, a tudíž našeho křesťanského života.

Doc. ThDr. Václav Ventura, Th.D.

Doplňkové parametry

Kategorie: Teologie
Nakladatelství: Návrat domů
Rok Vydání: 2023
Počet stran: 264
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: