Evangelium podle Lukáše 1970

Kód: DB3156
Doprodej
Neohodnoceno
Značka: Petr Mareček
–10 %
Evangelium podle Lukáše 1970
498 Kč –10 % 448 Kč
Skladem (3 ks)
Na více než sedmi stech stranách předkládá doc. Dr. Petr Mareček, Th.D., výklad Lukášova evangelia, které je svým rozsahem nejdelší knihou Nového zákona. Lukášovo evangelium je napsáno kultivovanou řečtinou a k jeho hlavním teologickým tématům náleží schéma zaslíbení a naplnění. Charakteristická je také

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na více než sedmi stech stranách předkládá doc. Dr. Petr Mareček, Th.D., výklad Lukášova evangelia, které je svým rozsahem nejdelší knihou Nového zákona. Lukášovo evangelium je napsáno kultivovanou řečtinou a k jeho hlavním teologickým tématům náleží schéma zaslíbení a naplnění. Charakteristická je také snaha o věcnou a výrazovou přesnost.
Podle Lukáše je tento příběh významný, ústřední okamžik lidských dějin, na kterém závisí spása světa. Proto jako jediný z evangelistů klade děj do spojitosti s osobami, obdobími, institucemi a světovou historií, a to jak s římským, tak palestinským světem.
Lukášovo evangelium můžeme označit za bdquo;evangelium radostildquo;, jelikož z něj zřejmě nejvýrazněji ze všech novozákonních knih zaznívá, že bdquo;evangeliumldquo; znamená skutečně bdquo;radostnou zvěstldquo;. V Lukášově pojetí se dobrá zpráva neomezuje jen na Ježíšovo veřejné působení, ale začíná již jeho narozením.

Doc. Dr. Petr Mareček, Th.D. studoval v Římě a v Jeruzalémě, je docentem na Katedře biblických věd Cyrilometodějské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a zabývá se exegezí novozákonních textů, zejména okolnostmi vzniku kanonických evangelií, jejich literárním a teologickým charakterem a jejich interpretací.

Komentářovou řadu Český ekumenický komentář k Novému zákonu (ČEK) připravují čeští teologové z různých církví. Komentáře vydává Česká biblická společnost ve spolupráci s Centrem biblických studií. Jednotlivé svazky jsou číslovány podle pořadí knih v Novém zákoně.

Brož., 768 str., rok vydání: 2018

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Česká biblická společnost
Rok Vydání: 2018
Počet stran: 768
Vazba: brožovaná
EAN: 9788075450654

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: