Dvanáctka. Uvedení do Malých proroků

Kód: NK0001
Neohodnoceno
Značka: Jiří Beneš
290 Kč –10 % 261 Kč
Skladem (10 ks)

Známý starozákonník Jiří Beneš se mnohokrát osvědčil v roli "hospodáře, který vynáší ze svého pokladu nové i staré". I ve své knize, věnované dvanácti malým prorokům, jako moudrý učitel "otevírá Písmo", jež se tak stává živým oslovením, ukazatelem cesty a výzvou k rozhodnutí. V Benešově naslouchajícím výkladu dávných hebrejských proroctví nově zaznívá Slovo, které kdysi promlouvalo k otcům a které vnáší světlo i do životních zápasů mužů a žen jednadvacátého století. Není to suchopárná věda, je to pozorné sledování životadárných paprsků, které přicházejí z nebe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Známý starozákonník Jiří Beneš se mnohokrát osvědčil v roli quot;hospodáře, který vynáší ze svého pokladu nové i staréquot;. I ve své knize, věnované dvanácti malým prorokům, jako moudrý učitel quot;otevírá Písmoquot;, jež se tak stává živým oslovením, ukazatelem cesty a výzvou k rozhodnutí. V Benešově naslouchajícím výkladu dávných hebrejských proroctví nově zaznívá Slovo, které kdysi promlouvalo k otcům a které vnáší světlo i do životních zápasů mužů a žen jednadvacátého století. Není to suchopárná věda, je to pozorné sledování životadárných paprsků, které přicházejí z nebe.

Prof. Pavel Hošek, Ph.D.

Složitou problematikou dvanácti prorockých knih se již delší dobu zabývá žák profesora Jiřího Hellera, český teolog a starozákonník, doc. Jiří Beneš. Výsledkem tohoto jeho dlouhodobého zájmu je jeho monografie quot;Dvanáctka. Uvedení do Malých prorokůquot;, kterou navazuje na svou první práci se stejnou tématikou. Každé z prorockých knih je věnováno rozsáhlé pojednání, v němž se autor věnuje postavě příslušného proroka, jeho spisu, který analyzuje a vykládá a v neposlední řadě zmiňuje i jeho odraz v Novém zákoně. Monografie Jiřího Beneše tak představuje cenný příspěvek k hlubšímu poznání a porozumění jedné významné části starozákonního kánonu a je nezbytná pro každého, kdo se chce s problematikou prorockých textů Starého zákona blíže seznámit.

Doc. PhDr. Bedřich Nosek, Csc.

Rok vydání: 2019, brožovaná, výška: 20,5 cm, šířka: 13,8 cm, 432 stran

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Návrat domů
Rok Vydání: 2019
Počet stran: 432
Vazba: brožovaná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: