Duchovní a světské kánony

Duchovní a světské kánony

Svoboda Pavel

Milovníci hudby dostávají do rukou nejrozsáhlejší sbírku kánonů, která kdy byla u nás vydána. Kánon je zajímavá hudební forma odhalující.. více

Noty

vydavatel: Nakladatelství Triton

kód produktu: DN0016

maloobchodní cena: 499 Kč ušetříte 50 Kč (10%)

449 Kč včetně DPH

dostupnost: 8 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Svoboda Pavel - Duchovní a světské kánony

Milovníci hudby dostávají do rukou nejrozsáhlejší sbírku kánonů, která kdy byla u nás vydána. Kánon je zajímavá hudební forma odhalující mistry mezi skladateli – vyžaduje totiž dokonalé spojení melodičnosti a kontrapunktu na velmi malé ploše zpravidla jediné notové osnovy. Z tohoto hlediska je sbírka výběrem toho nejlepšího. Obsahuje kánony relativně jednoduché i komplikované – račí, zrcadlové, augmentované atd.
Skladby jsou zde rozděleny do několika tématických kapitol:
Duchovní (179 písní) -
ordinaria, pater noster, chvály a dík, důvěra, prosby, boží slovo, eucharistie, advent, vánoce, půst, velokonoce, svatodušní, trojice, nanebevstroupení, mariánské, svátosti, svatební, za zemřelé a před jídlem.
Světské (188 písní) - chvála hudby, hra tonů, ať žije život, blahopřejeme, láska, ženy, muži, moudré, žertem, na uvítanou, sbohem, 12 měsíčních kánonů, novoroční, jarní, letní, podzimní, zimní, dobrou noc, dobré jitro, lovecké, taneční, pijácké, k ohni a zvířecí.
Praktická kroužková vazba, Duchovní kánony 192 stran, Světské kánony 168 stran
blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku