David Brainerd: Život mezi indiány

Kód: NX0226
Neohodnoceno
220 Kč
Skladem (>10 ks)

Život na americkém pomezí, kde neustále hrozily nemoci, útoky nepřátel a třeskuté zimy, byl na začátku 18. století hodně náročný. Bydleli tam vedle sebe angličtí přistěhovalci a původní obyvatelé Ameriky, což často vedlo ke vzájemným střetům. David Brainerd byl ale nebojácný a soucitný misionář, který působil mezi různými indiánskými kmeny. Jezdil na koni od města k městu, přes hory a řeky a přinášel evangelium ztraceným, trpícím a nešťastným lidem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brian H. Cosby v této knize čtenáře seznamuje s životní cestou Davida Brainerda od jeho dětství na farmě přes vyloučení z univerzity a kazatelskou službu na americkém pomezí až po jeho smrt v necelých třiceti letech. Vytrvalost a cílevědomá oddanost Bohu, které Brainerd projevoval jako jeden z prvních misionářů mezi indiánskými kmeny, se pro čtenáře nepochybně stanou zdrojem povzbuzení a inspirace a současně i výzvou.

Brian H. Cosby působí jako ordinovaný kazatel americké Presbyterní církve. Napsal několik knih ze série Živé kameny a píše články do různých časopisů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: