Charles Spurgeon: Kníže kazatelů

Charles Spurgeon: Kníže kazatelů

O životě Charlese Haddona Spurgeona (1834–1892) by se toho dalo říct hodně. Do historie se však neodmyslitelně zapsal jako.. více

Kniha

vydavatel: Didasko

kód produktu: DB3401

maloobchodní cena: 65 Kč ušetříte 3 Kč (5%)

62 Kč včetně DPH

dostupnost: 5 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Charles Spurgeon: Kníže kazatelů

O životě Charlese Haddona Spurgeona (1834–1892) by se toho dalo říct hodně. Do historie se však neodmyslitelně zapsal jako „kníže kazatelů“. V čem byla služba tohoto anglického kazatele tak výjimečná? Kázal neúnavně a vytrvale. Kázal prostě, ale rozhodně ne povrchně. Kázal přímočaře, přesto však laskavě. Především však kázal Boží pravdu – evangelium Ježíše Krista.

V této brožuře vám kromě jeho krátkého životopisu přinášíme také dvě fascinující kázání. První z nich bylo proneseno v proslulém baptistickém kostele Metropolitan Tabernacle roku 1874. Spurgeon v něm poukazuje na tu nejmocnější zbraň v křesťanském životě a popisuje, jak s ní správně zacházet.

Druhé kázání z roku 1885 vede čtenáře k samotnému jádru evangelia, totiž k Boží lásce v Kristu. Jak Spurgeon připomíná, i křesťané, kteří žijí s Bohem už celá léta, se potřebují vracet k základům své víry, aby jejich první láska nevychladla. Barvitost tohoto kázání jasně dosvědčuje, že Boží láska není v žádném případě plytkým tématem.

Ačkoliv Spurgeon působil v devatenáctém století, jeho odkaz je stále živý. Svědčí o tom jeho obliba mezi současnými čtenáři, kteří čerpají povzbuzení z jeho díla i jedinečného životního příběhu.

Brož., 72 str., rok vydání: 2020

 

 

 

 

 

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku