Česká synoptická Bible (ekumenická/kralická)

Česká synoptická Bible (ekumenická/kralická)

Ojedinělá publikace obsahuje Bibli kralickou a český ekumenický překlad Bible, které díky uspořádání do dvou sloupců může čtenář snadno porovnat... více

Kniha

vydavatel: Česká biblická společnost

kód produktu: DB2043

maloobchodní cena: 680 Kč ušetříte 68 Kč (10%)

612 Kč včetně DPH

dostupnost: 7 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Česká synoptická Bible (ekumenická/kralická)

Ojedinělá publikace obsahuje Bibli kralickou a český ekumenický překlad Bible, které díky uspořádání do dvou sloupců může čtenář snadno porovnat.
Bible vychází z kánonu původní kralické „Šestidílky“, v jejímž pátém díle byly zahrnuty jak deuterokanonické knihy, dnes užívané zejména Římskokatolickou církví, tak i některé pseudepigrafy, které používají především církve pravoslavné. Je tedy vydána v širokém ekumenickém kánonu. Předmluvu napsali společně synodní senior ČCE Joel Ruml a kardinál Miloslav Vlk.
Tak jako Bible kralická ovlivnila celou řadu pozdějších překladů, tak i Český ekumenický překlad ovlivnil následující překlady. Kolektivy autorů obou překladů vynikaly nejen mimořádnou odbornou překladatelskou a teologickou erudicí, ale i velkým osobním zaujetím pro věrné a zároveň odvážné tlumočení biblické zvěsti do českého jazyka. Proto byly vybrány právě tyto dva.
Díky úspornému grafickému uspořádání se oba překlady vešly do jediného ne příliš objemného, a přesto dobře čitelného svazku. Oba překlady končí na každé dvoustraně stejným veršem, což usnadňuje orientaci v textu. Celá synoptická Bible vychází v naší zemi poprvé.

Váz., 2352 str.

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku