Česká synoptická Bible (ekumenická/kralická)

Kód: DB2043
Neohodnoceno
–10 %
Česká synoptická Bible (ekumenická/kralická)
680 Kč –10 % 612 Kč
Skladem (7 ks)
Ojedinělá publikace obsahuje Bibli kralickou a český ekumenický překlad Bible, které díky uspořádání do dvou sloupců může čtenář snadno porovnat. Bible vychází z kánonu původní kralické „šestidílky“, v jejímž pátém díle byly zahrnuty jak deuterokanonické knihy, dnes užívané zejména Římskokatolickou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ojedinělá publikace obsahuje Bibli kralickou a český ekumenický překlad Bible, které díky uspořádání do dvou sloupců může čtenář snadno porovnat.
Bible vychází z kánonu původní kralické bdquo;šestidílkyldquo;, v jejímž pátém díle byly zahrnuty jak deuterokanonické knihy, dnes užívané zejména Římskokatolickou církví, tak i některé pseudepigrafy, které používají především církve pravoslavné. Je tedy vydána v širokém ekumenickém kánonu. Předmluvu napsali společně synodní senior ČCE Joel Ruml a kardinál Miloslav Vlk.
Tak jako Bible kralická ovlivnila celou řadu pozdějších překladů, tak i Český ekumenický překlad ovlivnil následující překlady. Kolektivy autorů obou překladů vynikaly nejen mimořádnou odbornou překladatelskou a teologickou erudicí, ale i velkým osobním zaujetím pro věrné a zároveň odvážné tlumočení biblické zvěsti do českého jazyka. Proto byly vybrány právě tyto dva.
Díky úspornému grafickému uspořádání se oba překlady vešly do jediného ne příliš objemného, a přesto dobře čitelného svazku. Oba překlady končí na každé dvoustraně stejným veršem, což usnadňuje orientaci v textu. Celá synoptická Bible vychází v naší zemi poprvé.

Váz., 2352 str.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Česká biblická společnost
Rok Vydání: 2018
Počet stran: 2352
Vazba: pevná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: