Budoucnost je za námi

Budoucnost je za námi

Drápal Dan

Tato kniha obsahuje soubor převážně starozákonních studií. Dvě úvodní, včetně té, která knize dala jméno, se odvíjejí od specifičnosti.. více

Kniha

vydavatel: Návrat domů

kód produktu: NK0019

maloobchodní cena: 135 Kč ušetříte 13 Kč (10%)

122 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Drápal Dan - Budoucnost je za námi

Tato kniha obsahuje soubor převážně starozákonních studií. Dvě úvodní, včetně té, která knize dala jméno, se odvíjejí od specifičnosti hebrejských výrazů, aby čtenáře přes výklad Písma dovedly až k obecným úběžníkům lidského života. Žánrově výjimečná je studie o tom, zda se Saulovi zjevil duch mrtvého Samuela – srovnává a rozebírá starší křesťanské komentáře k dané pasáži Bible. Svévolníci a posměvači, to je úvaha člena týmu překladatelů Bible, kterému se jeho lingvisticko-teologický pohled na dané výrazy nepodařilo prosadit. Zase se ale dostáváme k polohám obecně lidským.
Brilantní tematickou biblickou studií a vrcholem knížky je Chudoba a bohatství. Na malém prostoru jsou zde vytěženy důležité biblické pasáže k tématu. Autor dochází k závěrům, při kterých se čtenáři tají dech. Zakoušíte, že se účastníte duchovního odhalování biblické pravdy. Závěrečná úvaha nad Knihou moudrosti je teologickým rozborem části apokryfního textu. Je to přemýšlení o životě, smrti a věčnosti, o východiscích víry a bezbožnosti, o tom, kam se lidský život ubírá a co v něm má cenu.

 

 

Rok vydání: 2015, brožovaná, výška: 19 cm, šířka: 12 cm, 96 stran

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku