Biblická pátrání (2DVD)

Biblická pátrání (2DVD)

Sedmnáctidílný cyklus České televize přibližuje dětským divákům zajímavou a zábavnou formou klíčové biblické příběhy. Dvě děti, Johanka a Adam, dostaly.. více

DVD

vydavatel: Samuel

kód produktu: DDVD0149

maloobchodní cena: 490 Kč ušetříte 49 Kč (10%)

441 Kč včetně DPH

dostupnost: 9 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Biblická pátrání (2DVD)

Sedmnáctidílný cyklus České televize přibližuje dětským divákům zajímavou a zábavnou formou klíčové biblické příběhy.
Dvě děti, Johanka a Adam, dostaly za úkol připravit televizní pořad o Bibli. Záhadný profesor Fridrich dětem nabídne svou pomoc a zároveň jim uloží první úkol. Tím se rozběhne celá série pátracích výletů, kdy Johanka s Adamem hledají stopy daného biblického příběhu a současně i odpověď na otázku, zadanou profesorem Fridrichem. Pátrání děti zavede na nejrůznější místa v České republice, ale také v Izraeli, kde se největší část biblických příběhů odehrála. Informace o různých detailech biblických příběhů získávají děti i od řady renomovaných odborníků, od teologů, přes vědce až po lékaře.
Pořad je svým formátem určen především dětem od 8 do 12 let, může být však velmi přínosný i pro jejich rodiče a učitele. Je výbornou pomůckou pro základní seznámení s Knihou knih, kterou lze využít doma, v církvi, ale i v běžné školní výuce.
Dvoudisková DVD edice obsahuje tyto části: Bible – kniha knih, Adam a Eva, Bláznivý Noe, Abraham – otec národů, Josef a jeho bratři, Vysvobození z Egypta, Desatero, David a Goliáš, Královna Ester, Vánoční příběh, Pokušení na poušti, Svatba v Káně, Utišení bouře, Milosrdný Samaritán, Dobrý pastýř, Velikonoce a Letnice. Dodané bonusy obsahují interview s tvůrci, záběry z jeruzalémských uliček, dva videorecepty na biblické speciality a fotoklip z natáčení.
Každý díl trvá 17 minut, obě DVD obsahují i s bonusy přibližně 5 hodin videa. Režisérem cyklu je Martin Benc, scénáristkou Ráchel Bícová, dramaturgem Petr Raus, výtvarnou podobu vyprávěných biblických příběhů vytvořil Jaromír F. Palme.
Rok vydání: 2010

Biblická pátrání představují příběhy ze Starého a Nového zákona na pozadí každodenního života dnešních děti. Mladí diváci se tak seznamují s jednotlivými biblickými postavami a současně jsou jim vhodným způsobem předávány křesťanské životní hodnoty. Seriál pomáhá rozšiřovat duchovní a kulturní obzor, což je v našem kulturním prostoru, který byl v minulosti Starým a Novým zákonem zásadně ovlivněn, velmi důležité. Je to zdařilé a přínosné dílo, a proto ho dětem a mládeži vřele doporučuji.
František Radkovský, biskup plzeňský

Seriál Biblická pátrání považuji za velmi šťastný nápad a za vynikající způsob, jak přiblížit dětem bohatství biblické tradice. Díky skvělé práci tvůrců seriálu může i nejmladší generace našeho národa objevovat krásu a hloubku biblických příběhů.
Doc. Pavel Hošek, ThD., vedoucí Katedry religionistiky ETF UK

Ojedinělý projekt ČT Biblická pátrání zdařile plní svůj cíl, poutavě, promyšleně a propracovaně pomáhá dětským divákům k prvnímu seznámení s biblickými příběhy a reáliemi.
Dan Pikálek, vedoucí Katechetického střediska, Arcibiskupství pražské
blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku