Atlas evropské reformace

Atlas evropské reformace

Dowley Tim

Co tento atlas obsahuje  Atlas evropské reformace přibližuje příčiny, dobové souvislosti, počátky i rozmach protestantské reformace a sleduje vliv tohoto.. více

Kniha

vydavatel: Česká biblická společnost

kód produktu: DB3108

maloobchodní cena: 198 Kč ušetříte 20 Kč (10%)

178 Kč včetně DPH

dostupnost: 8 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Atlas evropské reformaceAtlas evropské reformaceAtlas evropské reformaceAtlas evropské reformace
Dowley Tim - Atlas evropské reformace

Co tento atlas obsahuje 
Atlas evropské reformace přibližuje příčiny, dobové souvislosti, počátky i rozmach protestantské reformace a sleduje vliv tohoto hnutí na Evropu a další části světa. Se stejnou hloubkou a šíří rozebírá také katolickou reformu a protireformaci i politické a vojenské konflikty, které vznikaly v důsledku teologických i církevních změn. Součástí knihy je podrobná chronologie a užitečný přehled všech hlavních událostí. 

Širší význam evropské reformace 
Reformace, protireformace a katolická reforma ovlivnily zásadním způsobem nejen evropské dějiny a moderní evropskou identitu, ale prostřednictvím evropských objevitelských výprav se toto zápolení postupně rozšířilo i do dalších, odlišných geografických a kulturních situací. Soupeření mezi protestanty a katolíky tak představuje jeden z nejvýznamnějších – pozitivních i negativních – evropských „exportů“ na ostatní kontinenty.

Pro koho je atlas určen 
Tento atlas není konfesijně zaměřen a má populárně-naučný charakter. Věříme, že bude užitečnou pomůckou nejen pro zájemce o samotnou reformaci, ale i pro ty, kdo chtějí porozumět evropským i světovým kulturním a náboženským dějinám.

Váz., 176 str., plnobarevná publikace, rok vydání: 2017

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku