Apokalypsa v Kamenické stráni - II. díl

Apokalypsa v Kamenické stráni - II. díl

Bok Miloš

Na 2. dílu oratoria Apokalypsa pracoval autor od léta 2015 do jara 2017 se dvěma delšími pauzami, ve kterých připravoval premiérová.. více

CD

vydavatel: Bok Miloš

kód produktu: DD1197

maloobchodní cena: 299 Kč ušetříte 30 Kč (10%)

269 Kč včetně DPH

dostupnost: 6 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Bok Miloš - Apokalypsa v Kamenické stráni - II. díl

Na 2. dílu oratoria Apokalypsa pracoval autor od léta 2015 do jara 2017 se dvěma delšími pauzami, ve kterých připravoval premiérová provedení v pražském Rudolfinu a v Bohosudově. Skutečnost, že autor 1. díl Apokalypsy pod vedením Manfreda Honecka v podání České filharmonie slyšel, měla na kompozici některých částí 2. dílu podstatný vliv. Autor v koncepci vychází do určité míry z 2. dílu Svaté Zdislavy a zpracovává témata z 1. dílu odlišným způsobem jak po stránce harmonické, tak tektonické. V dílu se objevují i témata úplně nová. Autor se v této části blíží nejvíce ze svých děl k opernímu stylu, a to zejména v traktování sólistických hlasů a sboru. Uvažoval též o scénickém provedení oratoria a myslel na určitou univerzálnost díla. Vzhledem k tomu, že již na začátku roku 2016 měl Bok hotovou podstatnou část po prologu s názvem Extáze nad slávou Bohosudova, mohl ji provést přímo v Bohosudovské bazilice v září roku 2016 na poutní mši. Byla to veliká místní hudební událost podobná té v roce 1998, kdy na témže místě zaznělo pod autorovým vedením Finale z oratoria Sv. Zdislava. Tato část 2. dílu se setkala s vynikajícím ohlasem jak u účinkujících, tak i u publika a tento úspěch autora povzbudil k rychlému dokončení celého dílu, který chtěl autor oddělit od vlastního velkolepého Finale, které má být víceméně samostatné a je vyvrcholením nejen Apokalypsy samotné, ale i celé oratorním trilogie a ve kterém se k obrovskému provozovacímu aparátu přidají ještě čtyři bandy. 2. díl Apokalypsy autor též přepracoval pro menší obsazení pro běžná chrámová provedení. V tomto obsazení zazněla i premiéra v Bohosudově. Celý 2. díl (bez Finale a ve verzi pro běžná chrámová provedení) natočil autor v mosteckém přesunutém chrámu, v září roku 2017.

Účinkují: Liana Sass - soprán, Veronika Hajnová - mezzosoprán, Miloslav Pelikán - tenor, Zdeněk Plech - bas, Barbora Nedvědová a Filip Koll - dětské mezzosoprány, Kühnův smíšený sbor, Čeští symfoničtí sólisté, dirigent: Miloš Bok.
Rok vydání: 2017
Délka: 40 minut

1. Prolog
2. Pozdní léto v Kamenické stráni
3. Sen o Jitce
4. Extáze nad slávou Bohosudova
5. Samota v očekávání konce
6. Blouznění o návratu Skřítků
7. Vidina posledního výletu na Komáří vížku
8. Extáze nad slávou Bohosudova (premiere version)

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku