Pod ochranou Žerotínů

Kód: DDVD0289
1 hodnocení
–10 %
Pod ochranou Žerotínů
250 Kč –10 % 225 Kč
Skladem (1 ks)
Příběh knihy, kterou mnozí Češi dodnes považují za svůj národní klenot. V koprodukci s Českou televizí se tvůrci filmu zaměřili na400. výročí vydání Bible kralické (1613), ale také na její mecenáše a ochránce bratrské tiskárny v Kralicích -pány ze Žerotína.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh knihy, kterou mnozí Češi dodnes považují za svůj národní klenot.
V koprodukci s Českou televizí se tvůrci filmu zaměřili na 400. výročí vydání Bible kralické (1613), ale také na její mecenáše a ochránce bratrské tiskárny v Kralicích - pány ze Žerotína. Polohraný film však zahrnuje mnohem širší období, a to od vzniku Jednoty bratrské ve druhé polovině 15. století až zhruba do poloviny 17. století, kdy naši zemi - během rekatolizace - byly nuceny pro svobodu vyznání opustit tisíce jedenotlivců i celých rodin.
V roce 2013 uplynulo právě 400 let od posledního kralického vydání překladu Bible, který byl jedním z prvních biblických překladů přímo z originálních textů a který se stal i pokladem českého jazyka a české kultury. Kralická bible vznikala v nesnadných podmínkách, vyrostla ze zápasů víry podivuhodného společenství Jednoty bratrské. Její vznik umožnila ochrana a podpora bratrské šlechty, zejména dvou mužů z moravské větve rodu pánů ze Žerotína.

ČR / 2013 / 52 minut
Scénář a režie:
Lubomír Hlavsa
účinkují: Alfred Strejček, Alexej Pyško, Petr Král, Hana Vonzino, Jan Kroneisl, Petr Komínek...
Zvuk: česky anglicky

Doplňkové parametry

Kategorie: Filmy
Vydavatelsví: Vistafilm
Rok Vydání: 2013
EAN:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: