Parabible

Kód: DB3223
Tip Doprodej
Neohodnoceno
Značka: Alexandr Flek
299 Kč –10 % 269 Kč
Skladem (>10 ks)
Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Dávný příběh o Ježíši Nazaretském zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Dávný příběh o Ježíši Nazaretském zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jak v předmluvě uvádí prof. Martin C. Putna, v Parabibli jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové bdquo;zabaleníldquo; do současné literární formy.

Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.

Parabible v rozhovoru pro DVTV: odkaz zde.

Kdykoli čtu Parabibli, mám lepší den.
Adam Borzič, básník, překladatel a terapeut

Nově jsem pochopil význam slov, která jsem slyšel už stokrát. Geniální, místy přímo Boží!
Bonaventura Ondřej Čapek, františkán

Má to grády!
Sveťo Korbeľ, frontman kapely Slobodná Európa

Ilustrace: Aleš Novák
Vazba: polotuhá
Počet stran: 192
Rozměry: 15 x 19 cm
Rok vydání: 2018

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Biblion
Rok Vydání: 2018
Počet stran: 192
Vazba: polotuhá
EAN: 9788087282403
Rozměry: 15 x 19 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: