Představ si! (Rozhovory o víře)

Kód: DB3093
Neohodnoceno
–10 %
Představ si! (Rozhovory o víře)
120 Kč –10 % 108 Kč
Skladem (>10 ks)
Pomůcka pro rozhovor o víře. Text psal Bernhard Rothen ze švýcarska a překládal jej David Beňa, který k němu napsal také úvodní slovo: „Představ si, že není žádné nebe,“ jen obloha; žádné náboženství, jen svět kolem nás, jen život tady a teď. Není důvod odkládat štěstí na záhrobní věčnost, není proč se

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pomůcka pro rozhovor o víře. Text psal Bernhard Rothen ze švýcarska a překládal jej David Beňa, který k němu napsal také úvodní slovo:

bdquo;Představ si, že není žádné nebe,ldquo; jen obloha; žádné náboženství, jen svět kolem nás, jen život tady a teď. Není důvod odkládat štěstí na záhrobní věčnost, není proč se trápit a obětovat se, natož se navzájem zabíjet. Tak vyzpívali Beatles své sny o světě, kterému vládne láska a všelidské bratrství. Jistě i vinou zdivočelých náboženství jsou dnes tyto naděje ještě mnohem nereálnější než před půlstoletím, kdy píseň bdquo;Imagineldquo; vznikla.

Představ si ale (anebo to alespoň zkus), že bdquo;nad námildquo; přece jenom bdquo;nebeldquo; je: že pozemský život cílí výš, než umíme sami naplánovat, a že je zakořeněn hlouběji, než jsme schopni svým rozumem vyzkoumat a svým citem zakusit. Představ si, že naše dobré činy působí až za hranice času; že zlo, které se nyní kolikrát tak drze roztahuje, bude jednou spravedlivě potrestáno. A že existuje odpuštění, které nepočítá zisky a ztráty, nýbrž odpouští na vlastní účet, prostě z lásky.

Tato knížka je pozvánkou představit si svět očima víry - víry Ježíšovy, víry v Ježíše. Nechce čtenáři nasadit růžové brýle ani vnucovat jednoduché návody a černobílé odpovědi. Spíše naznačuje, jak barevný a složitě bohatý je náš svět, pokud má Bible přece jen pravdu - pokud je Ježíš pravda. V sedmi kapitolách, v každé vždy po třech menších oddílech, zve tato knížka ke zkoumání skrytých kořenů i vnějších podob a ovoce křesťanské víry: Kdo je Ježíš? V čem se liší od Buddhy nebo Mohameda? Proč křesťané nazývají Bibli Písmem svatým a Božím slovem? A co Bible říká o zlu ve světě - a o zlu v lidském srdci? K čemu křest, k čemu církev? A proč jsou víra a myšlení vlastně partnery? Na tyto a další otázky hledá knížka odpovědi, které jistě neosvětlí všechno, uvádějí však na cesty, po kterých se dá jít s otevřeným srdcem a s rozumem v hrsti. Totiž na cesty biblické důvěry, že nebe - a milující Bůh - přece jen existují.
Anebo si to zkus aspoň představithellip;quot;

Brož., 64 str., rok vydání: 2017

Několik stránek pro představu si můžete stáhnout zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Nakladatelství: Nový kostel Litomyšl
Rok Vydání: 2017
Počet stran: 64
Vazba: brožovaná
EAN: 9788027026111

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: