Pod ochranou Žerotínů

Pod ochranou Žerotínů

Příběh knihy, kterou mnozí Češi dodnes považují za svůj národní klenot. V koprodukci s Českou televizí se tvůrci filmu zaměřili.. více

DVD

vydavatel: Vistafilm

kód produktu: DDVD0289

maloobchodní cena: 250 Kč ušetříte 25 Kč (10%)

225 Kč včetně DPH

dostupnost: 1 ks na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Pod ochranou Žerotínů

Příběh knihy, kterou mnozí Češi dodnes považují za svůj národní klenot.
V koprodukci s Českou televizí se tvůrci filmu zaměřili na 400. výročí vydání Bible kralické (1613), ale také na její mecenáše a ochránce bratrské tiskárny v Kralicích – pány ze Žerotína. Polohraný film však zahrnuje mnohem širší období, a to od vzniku Jednoty bratrské ve druhé polovině 15. století až zhruba do poloviny 17. století, kdy naši zemi – během rekatolizace – byly nuceny pro svobodu vyznání opustit tisíce jedenotlivců i celých rodin.
V roce 2013 uplynulo právě 400 let od posledního kralického vydání překladu Bible, který byl jedním z prvních biblických překladů přímo z originálních textů a který se stal i pokladem českého jazyka a české kultury. Kralická bible vznikala v nesnadných podmínkách, vyrostla ze zápasů víry podivuhodného společenství Jednoty bratrské. Její vznik umožnila ochrana a podpora bratrské šlechty, zejména dvou mužů z moravské větve rodu pánů ze Žerotína.

ČR / 2013 / 52 minut
Scénář a režie:
Lubomír Hlavsa
Účinkují: Alfred Strejček, Alexej Pyško, Petr Král, Hana Vonzino, Jan Kroneisl, Petr Komínek...
Zvuk: česky anglicky

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku