William Tyndale

William Tyndale

Železník Benjamín

Záměrem této práce je představit v co možná největší ucelenosti život a dílo předního anglického reformátora a překladatele Bible z.. více

Kniha

vydavatel: Didasko

kód produktu: DB3386

maloobchodní cena: 180 Kč ušetříte 18 Kč (10%)

162 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Železník Benjamín - William Tyndale

Záměrem této práce je představit v co možná největší ucelenosti život a dílo předního anglického reformátora a překladatele Bible z původních jazyků do jazyka národního.
Při sledování napínavého životního příběhu muže, který zvolil odchod do exilu, aby získal možnost rozvinout vlastní biblickou práci, jež byla v tehdejší Anglii ilegální, nám zároveň vyvstává před očima úvodní dějství anglického reformního hnutí, které je pro českého čtenáře dosud téměř neznámé. Od začátku byl autor veden nejen zájmem odborným a faktografickým, ale i snahou sepsat přehledné, dobře čitelné, a přesto nikoli příliš obšírné pojednání, které by mělo naději vzbudit zájem o životní zápasy křesťanů dřívějších dob, a přinést tak i povzbuzení do našich vlastních zápasů víry.

Mgr. Benjamín Železník (*1974) vystudoval teologii na Evangelické teologické fakultě UK. Od roku 2011 je pomocným redaktorem časopisu Slovo z Jeruzaléma, který vydává ICEJ ČR. Jako lektor osvětového projektu Světlo paměti (ICEJ ve spolupráci s Židovským muzeem Praha) často přednášel na českých středních školách o dějinách antisemitismu a holocaustu. Vedle teologie a biblistiky se jeho zájem zaměřuje na české a evropské dějiny.


Rok vydání: 2020, pevná vazba, výška: 16 cm, šířka: 11 cm, 124 stran

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku