Ten, který se vrací

Ten, který se vrací

Andrews Andy

Perspektiva je důležitá věc. Andy Andrews v uplynulých pěti letech při pohledu na každého šedovlasého muže doufal, že si.. více

Kniha

vydavatel: Návrat domů

kód produktu: NK0207

maloobchodní cena: 245 Kč ušetříte 24 Kč (10%)

221 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Andrews Andy - Ten, který se vrací

Perspektiva je důležitá věc.
Andy Andrews v uplynulých pěti letech při pohledu na každého šedovlasého muže doufal, že si bude moci znovu pohovořit s člověkem, kterému vděčí za to, jak se dále vyvíjel jeho život.
Nakonec se v místním knihkupectví setkal s oním mužem – díky kterému se pro Andyho změnilo doslova vše –, s Jonesem, s tím, který si všímal.
Jones využívá svého jedinečného nadání všímat si drobností, které mohou způsobit veliké změny. A tyto "drobnosti" představují pro lidi v alabamském městečku Fairhope dar perspektivy, která dokáže změnit jejich dosavadní život. A tak se rozvrácené rodiny znovu sjednocují, vytvářejí se finanční příležitosti a před čtenáři se předestírají prostá, avšak nesmírně účinná řešení každodenních problémů, kterým všichni čelíme.
Jones svými radami pomáhá lidem k nalezení odpovědí na věčné otázky:
Jak můžeme změnit svět, ve kterém žijeme?
Co je klíčem k úspěšnému a hodnotnému životu?
Co když to, co považujeme za konec..., je teprve začátek?

 

Andy Andrews, Ten, který se vrací
 
Kniha Andyho Andrewse "Ten, který si všímá", vzbudila notný čtenářský zájem. Mám přátele, kteří ji pořád chodili dokupovat, aby jí mohli podarovat své přátele a příbuzné... (což je pro vydavatele radost - tak funguje jen málokterá kniha!)
Kdo si přečetl "Všímáka", jistě uvítá zprávu, že je na světě jeho volné pokračování - "Ten, který se vrací".
Ale zaslouží si vůbec kniha takovou pozornost? Jednotlivé příběhy mají trochu americké schéma, jsou to jakési pohádky pro dospělé: všechno jde, když se trochu chce - věci se mění, když se na ně podíváš z jiné perspektivy. Lidový mudrc příběhů, stařík Jones, doprovází zpovzdálí různé lidi v nesnázích, vnutí se jim do života a trousí moudra.  A obsah jeho mouder? Při bližším zkoumání neříká nic převratného. Většina mouder pochází z popularizačních příruček o rodinných vztazích nebo o podnikání, pravda, vždycky s dobrým hodnotovým základem.
Velkou, ba největší přednost obou knih autora vidím v tom, že ačkoli nám celou dobu káže, klidně si to necháme líbit, a co víc - ještě nás to baví! Andy Andrews zvolil strhující formu příběhů, které fungují jako zrcadlo: člověk si uvědomí řadu svých podivných postojů, místy svou pasivitu a neplodné nadávání na okolí, nevyřešené vztahy, podivné vnímání času... ale přitom nemá pocit, že ho někdo někam tlačí, že ho někdo nabádá nebo osvěcuje. Zkrátka autor by mohl dělat ideálního kazatele neznabohům, ale i mnohým věřícím, přesyceným náboženským žargonem.
Chcete si popřemýšlet o životě, a ještě se dobře pobavit? Pořiďte si "všímáka", jednoho nebo druhého: Přivede vás k zamyšlení, zatřepe s vámi, povzbudí, oddramatizuje, rozesměje... A možná i vy budete mít potřebu "nakrmit" jeho lidovou moudrostí své bližní, protože v tomhle podání je fakt dobře stravitelná.
Katka Lachmanová

 

 

Rok vydání: 2015, brožovaná, výška: 20,5 cm, šířka: 14 cm, 232 stran

 

 

 

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku