Hesla Jednoty bratrské 2020 (s diářem)

Hesla Jednoty bratrské 2020 (s diářem)

Hesla jednoty bratrské na rok 2020. Jeden starozákonní a jeden novozákonní citát na každý den. Praktická pomůcka a skvělý dárek.Jak.. více

Kniha

vydavatel: JB Liberec

kód produktu: DK0064

maloobchodní cena: 65 Kč ušetříte 3 Kč (5%)

62 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Hesla Jednoty bratrské 2020 (s diářem)

Hesla jednoty bratrské na rok 2020. Jeden starozákonní a jeden novozákonní citát na každý den.
Praktická pomůcka a skvělý dárek.

Jak vznikají
Hesla již neodmyslitelně patří k duchovnímu odkazu Jednoty bratrské, a proto i letos vychází jako pomoc ke čtení Písma. Každý den je systematicky kombinován starozákonní a novozákonní text. Starozákonní verš – heslo – je losován ze souboru asi 1 800 citátů. Toto losování probíhá v Ochranově (Herrnhutu), kde tradice vznikla. Novozákonní verš – vyučující text – je k heslu vybírán. Někdy heslo doplňuje, jindy rozvíjí nebo k němu stojí v kontrastu. Další charakteristikou Hesel jsou denně dvě čtení z Bible. Ranní čtení sleduje události církevního roku a večerní je chronologickým čtením jednotlivých biblických knih. Při převodu Hesel z německého originálu používáme různé dostupné české překlady.

Z historie
Hesla vznikla v roce 1728, aby byla každodenním povzbuzením. Tiskem začala vycházet nepřetržitě již od roku 1730. V roce 1740 byla poprvé přeložena do francouzštiny a angličtiny, o dva roky později do holandštiny a 1758 se poprvé objevila i v češtině.

Hesla ve světě
Spolu s misionáři se rozšířila nejen po Evropě, ale i do zámoří. Postupně byla překládána i do dalších jazyků, dnes vycházejí v celkem 50 jazycích v Evropě, Africe, Americe i Asii. Hesla vycházejí také v původních biblických jazycích, tj. hebrejsky a řecky, a ve slepeckém písmu. Jejich celkový náklad dosahuje několika milionů.

 

132 stran 
brožovaná
formát 105 x 197 mm

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku