Bible - Pavlíkův studijní překlad

Bible - Pavlíkův studijní překlad

Čtenářům a především studentům Písma se tímto dostává do rukou vydání BIBLE, které jim umožní nahlédnout do příběhů a poselství.. více

Kniha

vydavatel: Kvartus

kód produktu: DB2731

maloobchodní cena: 270 Kč ušetříte 27 Kč (10%)

243 Kč včetně DPH

dostupnost: Produkt je na skladě

Doprava od 69 Kč nebo ZDARMA
Bible - Pavlíkův studijní překlad

Čtenářům a především studentům Písma se tímto dostává do rukou vydání BIBLE, které jim umožní nahlédnout do příběhů a poselství této knihy jinak a hlouběji, než to dosud bylo možné.
V čem je překlad výjimečný? Přesvědčení o Božím vdechnutí Písem vedlo Miloše Pavlíka ke snaze překládat tak doslovně, jak jen to bylo možné. Jeho snahou bylo vytvořit co nejpřesnější otisk původních biblických jazyků do češtiny. Netradičním přístupem zachovává i v přeloženém textu důrazy a tajemství originálu, které se jiným překladatelům ve snaze o literární krásu někdy ztratily.
Překlad je doplněn mimořádně rozsáhlým poznámkovým aparátem, který obohatí laiky i zkušené odborníky. Nezabývá se teologií, ale upřesňuje význam jednotlivých slov i frází v kontextu celého Písma.

Za tímto překladem je hluboký příběh člověka, který přijal povolání a také je skutečně dokončil.
​Miloš Pavlík si prý již asi tři roky před odchodem do důchodu na čtverečkovaném papíře odškrtával dny zbývající do penze a tedy do zahájení svého překladatelského díla. Ve věku šedesáti let v roce 1982 zahájil svoji 27 let trvající práci. Nejdříve psal překlad na obyčejném psacím stroji. Používal několik kopíráků, aby mohl výsledky své práce chránit na různých místech před komunistickými prohlídkami. Jednotlivé kopie z bezpečnostních důvodů označoval jmény svých dětí, aby nemohl být nařknut z rozšiřování nepovolených materiálů. V druhé polovině osmdesátých let dostal darem ze zahraničí první počítač ATARI, poté běžný počítač PC. Podle syna Rostislava mu bylo dáno shora, aby práci dokončil. Bylo mu 87 let, dokončené dílo svěřil Rostislavovi s prosbou, aby se postaral o jeho knižní vydání. Za necelé dva měsíce po dokončení překladu odešel k Pánu.

Brožované vydání, 1744 stran, 128 x 194 x 43 mm, rok vydání: 2014

blog comments powered by Disqus
224 310 259
Po-Pá 8:30 - 17
Najdete nás
na Facebooku